PoradyDodaj 1 silny składnik do wody, a skutecznie zmyjesz pyłki z okien. Bez szorowania i smug!

Dodaj 1 silny składnik do wody, a skutecznie zmyjesz pyłki z okien. Bez szorowania i smug!

Czym zmyć pyłki z okien? Fot. Genialne.pl
Czym zmyć pyłki z okien? Fot. Genialne.pl
07.06.2023 15:37

Mycie szyb i luster nie musi wiązać się z długim szorowaniem i wielokrotnym przecieraniem. Podpowiadamy, czym w kilka chwil zmyć pyłki z okien i usunąć smugi. Te dwa domowe triki sprawią, że sprzątanie stanie się o wiele łatwiejsze i mniej męczące.

Wiosną, kiedy pyli wiele roślin, na oknach co rusz pojawia się warstwa drobnych zanieczyszczeń. Najpowszechniejszym jest żółty pył wydzielany przez sosnę, zwany siarczystym deszczem. Usunięcie go z okien wcale nie musi wiązać się z wielokrotnym wycieraniem brudu na mokro lub długim szorowaniem. Wystarczy sięgnąć po 1 produkt z kuchni, by z łatwością domyć nawet mocno zabrudzone szyby.

Dlaczego warto zrobić domowy środek do mycia okien?

Domowe środki czyszczące są coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, ponieważ są równie skuteczne jak sklepowa chemia, a mają wiele zalet. Największą jest to, że bazują na prostych, naturalnych produktach. Dzięki temu nie są tak szkodliwe dla naszego zdrowia oraz dla środowiska naturalnego jak chemiczne preparaty. Poza tym przygotowanie własnych środków do sprzątania zwykle jest o wiele tańsze, ponieważ wymaga użycia od jednego do kilku bardzo tanich i łatwo dostępnych produktów. Większość z nas i tak zawsze ma je w domu, co sprawia, że zrobienie mikstury czyszczącej jest proste i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań czy długiego poszukiwania niezbędnych składników.

Czym zmyć pyłki z okien? Fot. Genialne.pl
Czym zmyć pyłki z okien? Fot. Genialne.pl

Czym zmyć pyłki z okien?

Aby szybko i skutecznie zmyć pyłki z okien, potrzebujesz tylko jednego produktu, który z dużym prawdopodobieństwem masz już w kuchni. Mowa o zwykłym occie spirytusowym. Wymieszaj go z wodą w proporcji 1:10 i wlej do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj obficie szyby i wytrzyj miękką ściereczką. Wszystkie zabrudzenia znikną, a okna będą lśniły czystością. Tego samego środka możesz używać do mycia luster, armatury, blatów kuchennych oraz mebli.

Czym zmyć pyłki z okien? Fot. Genialne.pl
Czym zmyć pyłki z okien? Fot. Genialne.pl

Jak pozbyć się smug po myciu okien?

Mieszanka octu i wody nie powinna pozostawić na oknie smug. Jeśli jednak pod światło widać brzydkie ślady, możesz łatwo się ich pozbyć bez ponownego mycia szyb i długiego polerowania. Rozwiązaniem problemu będą cienkie rajstopy lub pończochy. Ta babcina metoda jest niezwykle skuteczna. Po prostu zwiń rajstopy w kulkę i przetrzyj szybę w miejscach, w których widać smugi. Wystarczy kilka ruchów ręką, by szyba była idealnie wypolerowana i błyszcząca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także