Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Bez smug i osadów

Jeśli masz w domu prysznic z pewnością wiesz, że ze szklanych drzwi często trudno doczyścić zacieki po wodzie. Jak wyczyścić kabinę prysznicową, aby usunąć osad ii pozbyć się brzydkich smug? Cały sekret tkwi w produkcie, którego używasz, dlatego najlepiej będzie jeśli wykonasz swój własny spray do mycia kabiny prysznicowej.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

jak wyczyścić kabinę prysznicową 2

Przepisem na ten domowy produkt do czyszczenia kabiny prysznicowej podzieliła się na swoim blogu, jedna ze znanych amerykańskich blogerek – Jill Nystul. Produkt ten jest świetny dla każdego zwolennika domowych środków do czyszczenia, a dodatkowo jest on niezwykle skuteczny.

Potrzebne produkty

– butelkę ze spryskiwaczem,
– pół szklanki wody utlenionej,
– pół szklanki spirytusu do dezynfekcji,
– 2 szklanki wody,
– łyżeczka płynu do mycia naczyń,
– łyżka octu.

Wszystkie składniki przelej do butelki ze spryskiwaczem, a następnie delikatnie wymieszaj. I gotowe! Domowy spray do czyszczenia kabin nadaje się do użycia.

Domowy środek do czyszczenia kabiny prysznicowej – jak go używać?
jak wyczyścić kabinę prysznicową
onegoodthingbyjillee.com

Po każdym skorzystaniu z prysznica spryskaj ściany i brodzik kabiny. Po naniesieniu produktu nie musisz go spłukiwać. Ważne jednak aby mieć na uwadze, że domowy płyn do kabi prysznicowych jest środkiem zapobiegającym tworzeniu się osadów i kamienia, dlatego też nie należy traktować go jako środka czyszczącego. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na czyszczenie łazienki możesz wymieszać ciepły ocet z płynem do mycia naczyń – cały przepis znajdziesz w artykule zatytułowanym „Do octu dodaj jeden składnik. Ta mieszanka wystarczy, aby dokładnie wyczyścić prysznic”.

Zobacz także:

1) Kolczasta zasłonka prysznicowa skutecznie wygodni Cię z zza długiej kąpieli
2) Najpiękniejsze prysznice i inspiracje do łazienki. Zebraliśmy ich aż 19!

3) Ludzie wieszają gałązki eukaliptusa pod prysznicem. Ten trik pomaga w problemach z zatokami

Źródło i fotografie: onegoodthingbyjillee.com