Kategorie Sprzątanie

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Bez smug i osadów

Jeśli masz w domu prysznic z pewnością wiesz, że ze szklanych drzwi często trudno doczyścić zacieki po wodzie. Jak wyczyścić kabinę prysznicową, aby usunąć osad ii pozbyć się brzydkich smug? Cały sekret tkwi w produkcie, którego używasz, dlatego najlepiej będzie jeśli wykonasz swój własny spray do mycia kabiny prysznicowej.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Przepisem na ten domowy produkt do czyszczenia kabiny prysznicowej podzieliła się na swoim blogu, jedna ze znanych amerykańskich blogerek – Jill Nystul. Produkt ten jest świetny dla każdego zwolennika domowych środków do czyszczenia, a dodatkowo jest on niezwykle skuteczny.

Potrzebne produkty

– butelkę ze spryskiwaczem,
– pół szklanki wody utlenionej,
– pół szklanki spirytusu do dezynfekcji,
– 2 szklanki wody,
– łyżeczka płynu do mycia naczyń,
– łyżka octu.

Wszystkie składniki przelej do butelki ze spryskiwaczem, a następnie delikatnie wymieszaj. I gotowe! Domowy spray do czyszczenia kabin nadaje się do użycia.

Domowy środek do czyszczenia kabiny prysznicowej – jak go używać?
onegoodthingbyjillee.com

Po każdym skorzystaniu z prysznica spryskaj ściany i brodzik kabiny. Po naniesieniu produktu nie musisz go spłukiwać. Ważne jednak aby mieć na uwadze, że domowy płyn do kabi prysznicowych jest środkiem zapobiegającym tworzeniu się osadów i kamienia, dlatego też nie należy traktować go jako środka czyszczącego. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na czyszczenie łazienki możesz wymieszać ciepły ocet z płynem do mycia naczyń – cały przepis znajdziesz w artykule zatytułowanym „Do octu dodaj jeden składnik. Ta mieszanka wystarczy, aby dokładnie wyczyścić prysznic”.

Zobacz także:

1) Kolczasta zasłonka prysznicowa skutecznie wygodni Cię z zza długiej kąpieli
2) Najpiękniejsze prysznice i inspiracje do łazienki. Zebraliśmy ich aż 19!

3) Ludzie wieszają gałązki eukaliptusa pod prysznicem. Ten trik pomaga w problemach z zatokami

Źródło i fotografie: onegoodthingbyjillee.com