PoradyLajfhakiCzyszczenie pralki jest proste i szybkie dzięki tej sztuczce! W 5 minut będzie jak nowa

Czyszczenie pralki jest proste i szybkie dzięki tej sztuczce! W 5 minut będzie jak nowa

Czyszczenie pralki Fot. genialne.pl
Czyszczenie pralki Fot. genialne.pl

05.01.2023 20:04, aktual.: 05.01.2023 21:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zwykle skupiamy się na tym, aby zetrzeć z pralki kurz i ewentualnie zatroszczymy się o to, by była czysta w środku. Zupełnie zapominamy jednak o jej froncie. Koniec z tym. Pora na gruntowne czyszczenie pralki! Poznaj sposoby na to, jak kompleksowo ją odpucować. Będzie nie tylko zadbana i ładnie pachnąca – odzyska też dawną biel. Żadnych detergentów – same naturalne środki.

Czyszczenie pralki to odnowa i odkażanie

Przywróć blask swojej pralce i jednocześnie pozbądź się okupujących ją bakterii. Wystarczy, że weźmiesz wacik kosmetyczny i nalejesz na niego trochę wody utlenionej. Dzięki niej znikną żółte przebarwienia, ale też i zarazki. Przecieraj nią fronty – w miejscach trudnodostępnych też! Szpary i szczeliny wymagają szczególnej uwagi.

Jak czyścić pralkę, żeby nie śmierdziała?

Nadtlenkiem wodoru możesz działać również „od środka”. Wlej dwie buteleczki wody utlenionej do szufladki na płyn do płukania i uruchom odpowiedni do tego program. Po skończonej pracy z Twojej pralki nie będzie już nieprzyjemnie pachniało. Widzisz? Czyszczenie pralki może być naprawdę proste!

Żeby nie dopuścić do ponownego zaśmierdzenia w bębnie, po każdym praniu zostawiaj uchylone drzwiczki. Zapewni to niczym niezakłóconą wentylację zapobiegającą przykrym zapachom oraz rozwojowi bakterii i pleśni.

Nie zapominaj o filtrze!

Często nie chce nam się do niego sięgać, dla niektórych jest to ohydne. Trzeba jednak odłożyć na bok swoje wygodnictwo, ponieważ w filtrze zalegać mogą nie tylko włosy i sierść zwierząt domowych z ubrań. Często chowają się tam drobne przedmioty, śrubki, małe monety, czy części zabawek. Zaniedbanie filtra może nawet doprowadzić do uszkodzenia całego urządzenia albo rozwoju grzybicy!

Obraz

Gruntowne czyszczenie pralki wymaga przetarcia uszczelek!

To prawdziwe siedlisko bakterii! Najdokładniej umyjesz je mieszanką wody i octu. Rób to regularnie, a Twoja pralka Ci za to podziękuje.

Jak skutecznie wyczyścić pralkę? Nie zapominać o szufladkach

Łatwo można je wyciągnąć z urządzenia i dokładnie przemyć zużytą szczoteczką do zębów pod bieżącą wodą. Nadają się również do mycia w zmywarce. Nierzadko pełne są kurzu i osadów z detergentów.

Regularne czyszczenie pralki zagwarantuje Ci jej dłuższą żywotność. Im lepiej będziesz o nią dbał, tym rzadziej będzie wymagała serwisowania. A jeśli już będzie trzeba ją naprawiać, to na pewno koszty tego będą o wiele mniejsze.

Kulki z folii aluminiowej do prania. W ten sposób oszczędzisz setki złotych!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także