PoradyLajfhakiDaje 3 łyżki i myję wannę. Kamień znika od razu

Daje 3 łyżki i myję wannę. Kamień znika od razu

Daje 3 łyżki i myję wannę. Kamień znika od razu
06.10.2023 16:23

Sprzątanie łazienki, a szczególnie kamieni i osadów to prawdziwa katorga. Kilkugodzinne szorowanie często przynosi marne efekty, przez co doprowadza nas do białej gorączki. Podpowiadamy czym myć wannę bez zbędnego wysiłku.

Pod wypływem codziennego użytkowania na jej powierzchni zbiera się nieestetyczny osad oraz kamień. Bardzo trudno jest się go pozbyć specjalistyczną chemią, która często kosztuje miliony monet. Dlatego lepiej jest wybrać naturalne oraz bezpieczne środki dostępne w każdym domu.

Czym myć wannę?

Nie da się uniknąć tego obowiązku, ponieważ każdy dzień zwłoki pogarsza tylko jej stan. Wtedy może wystąpić nawet awaria lub pęknięcia na powierzchni wanny. Natomiast regularne jej mycie sprawi, że unikniemy szorowania oraz nerwów, a będzie ono łatwiejsze, kiedy zastosujemy domowe preparaty. Wykonanie ich jest prostsze, niż się wydaje, a wystarczy sięgnąć po sodę oczyszczoną, która ma właściwości odkamieniające oraz mocno dezynfekujące. Wystarczy rozrobić proszek w wodzie w proporcjach 3:1. Powstałą gęstą pastę należy nałożyć na gąbkę, a następnie porządnie wyszorować nią wannę. Dopiero po kilku minutach wystarczy ją spłukać bieżącą wodą, a cały kamień zostanie rozpuszczony.

Obraz

Pozostałe sposoby czyszczenia wanny

  • Wystarczy wziąć miotłę oraz piankę do golenia, które są nietypowymi środkami. Okazuje się, że ten kosmetyk znakomicie doczyszcza płytki oraz baterie łazienkowe. Wszystko, co wystarczy zrobić, to nałożyć piankę na włosie miotły, a następnie wetrzeć ją w powierzchnię wanny. Już po kilku ruchach zobaczysz, że osad odchodzi bez problemu, a przy okazji oszczędzasz swój kręgosłup.
  • Dobrze do czyszczenia sprawdzi się woda utleniona lub kwasek cytrynowy, a wystarczy nałożyć wybrany produkt i poczekać około 30 minut. Po spłukaniu specyfiku od razu zobaczysz niebywałą różnicę, a wanna odzyska swój śnieżnobiały odcień.
  • W trosce o swoje zdrowie warto dobrze dostosować technikę sprzątania. Dlatego znajdzie się także sposób dla leniwych, a wystarczy robić to przy pomocy stóp. Na nasączoną środkami szmatkę wystarczy umieścić swoją nogą i zacząć poruszać nią. Efekt będzie taki sam, ale bez zbędnej gimnastyki.
  • Weź z kuchni 1 sztukę tabletki do zmywarki, która bardzo szybko usunie cały zgromadzony na wannie brud. Następnie zatkaj korkiem odpływ i nalej do niej ciepłej wody oraz wrzuć do niej tabletkę. Teraz poczekaj do jej całkowitego rozpuszczenia, a na koniec rozprowadź miksturę szmatką po ściankach.
Cleaning. A woman doing cleaning at home and disinfecting the bathroom
Cleaning. A woman doing cleaning at home and disinfecting the bathroom
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także