UrodaOto sekret urody Francuzek. Rano pod żadnym pozorem nie robią tej 1 rzeczy

Oto sekret urody Francuzek. Rano pod żadnym pozorem nie robią tej 1 rzeczy

dlaczego Francuzki nie myją twarzy, fot. Getty Images
dlaczego Francuzki nie myją twarzy, fot. Getty Images
17.08.2023 15:38

Mycie twarzy jest dla zdecydowanej większości z nas nieodzownym elementem porannej pielęgnacji. We Francji takie praktyki stosuje już jednak mało która kobieta. Dlaczego Francuzki nie myją twarzy? Mają ku temu dobry powód. Kiedy go poznasz, zaczniesz je naśladować.

Francuzki od zawsze były stawiane za wzór piękna i elegancji. Fakt, że nie myją rano twarzy, jest dla wielu kobiet z innych krajów sporym zaskoczeniem. Wyjaśniamy, dlaczego mieszkanki Paryża i okolic zrezygnowały z tego porannego rytuału i czym go zastąpiły.

Dlaczego Francuzki nie myją twarzy?

Mycie twarzy to jedna z pierwszych rzeczy, które robimy po przebudzeniu. Francuzki już dawno z tego zrezygnowały, ponieważ wiedzą coś, z czego wiele kobiet nie zdaje sobie jeszcze sprawy. Jak przekonują, poranne szorowanie twarzy żelem lub pianką jest szkodliwe. Taki zabieg zmywa warstwę sebum, którą skóra wytworzyła w nocy. Cera pozbawiona warstwy hydrolipidowej jest bardziej podatna na zanieczyszczenia i działanie bakterii. Poza tym woda, w szczególności twarda, przesusza skórę. To z kolei przyspiesza proces jej starzenia i powstawania zmarszczek. W efekcie cera jest w coraz gorszej kondycji, a twarz wygląda na zmęczoną i zmatowiałą. Francuzki, chcąc wyglądać pięknie i młodo przez długi czas, zrezygnowały z pianek i żeli myjących. Nie oznacza to jednak, że w ogóle wykreśliły poranną pielęgnację ze swojego życia.

Oto dlaczego Francuzki nie myją twarzy. Fot. Freepik
Oto dlaczego Francuzki nie myją twarzy. Fot. Freepik

Jak wygląda poranna pielęgnacja twarzy we Francji?

Wiesz już, dlaczego Francuzki nie myją twarzy. Czas zdradzić, jak wobec tego dbają rano o swoją cerę. Po przebudzeniu stosują jeden z naturalnych kosmetyków:

  • wodę termalną,
  • wodę różaną,
  • mineralny tonik,
  • wodę piękności (w zależności od producenta ma różny skład, ale zwykle zawiera wyciągi z kwiatów lub oleje).

Jak dbać o twarz na francuską modłę?

Jeśli chcesz wziąć przykład z Francuzek i całkowicie zrezygnować z mycia twarzy, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim dobierz odpowiedni kosmetyk, by spryskiwać nim rano skórę. Wykonując zabieg, nie dopuszczaj do tego, by preparat wysechł. Po naniesieniu go odczekaj chwilę, a następnie delikatnie przyciśnij do twarzy chusteczkę. W ten sposób osuszysz skórę, jednocześnie chroniąc ją przed efektem suchości i ściągnięcia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także