PoradyLajfhakiDlaczego warto myć szklanki octem i ryżem? Tak robiły kiedyś nasze babcie!

Dlaczego warto myć szklanki octem i ryżem? Tak robiły kiedyś nasze babcie!

Jak wyczyścić szklanki? fot. genialne.pl
Jak wyczyścić szklanki? fot. genialne.pl
18.01.2023 12:41

Czyszczenie szkła nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. Nawet jeśli myjemy je w zmywarce, to często i tak widać na nim nieestetyczny osad. Jak się go pozbyć? Poznaj domowy sposób na to, jak wyczyścić szklanki, aby były czyste i lśniące!

Ten sposób przyda się przy zmatowiałych szklankach, ale nie tylko! Ten, kto nigdy tego nie robił, nie wie, jak ciężko jest doczyścić szklane wazony z wąską szyjką lub kubki z nietypowymi zakamarkami w środku. Na szczęście jest na to sprytny patent, dzięki któremu wszystkie te kłopotliwe naczynia będą błyszczeć!

Obraz

Jak wyczyścić szklanki i szkło z trudnodostępnymi elementami?

Wcale nie trzeba szukać specjalistycznych sprzętów i przyrządów na sklepowych półkach. Wszystko, co będzie Ci potrzebne, z pewnością znajduje się w Twojej kuchennej szafce. Wystarczą zaledwie:

  • woda,
  • ocet,
  • płyn do mycia naczyń,
  • nieugotowany ryż.

Zmieszaj wodę z kilkoma kroplami płynu do naczyń i 1 łyżeczką octu. Wsyp do środka ryż. To detergent i czyścik 2 w 1!

Nawet najwęższe zagłębienia będą dokładnie doczyszczone. Nie mówiąc już nawet o przeźroczystych szklanych wazonach, które są przecież tak bardzo modne i popularne, a które tak ciężko było do tej pory domyć wewnątrz.

Teraz, kiedy wiesz już, jak należy je czyścić, to może wreszcie przekonasz się do korzystania ze szklanych butelek na wodę?

Obraz

Jak sprawić, by kieliszki i szklanki błyszczały jak nigdy wcześniej?

Zmieszaj 1 litr gorącej wody z 1 litrem octu. W powstałej mieszance zanurz zmatowiałe szkło. Odczekaj 40 minut, po czym umyj je w gorącej wodzie i wytrzyj do sucha. Ich blask zrobi wrażenie na Twoich gościach!

Glass glasses with drinks stand on a table
Glass glasses with drinks stand on a table

Wiesz już, jak wyczyścić zmatowiałe szklanki, ale możesz też temu skutecznie zapobiec!

Kiedy już doczyścisz swoje szklanki, szkoda, by po kolejnym myciu w zmywarce znów pokryły się tym problematycznym osadem.

Możesz temu zapobiec w bardzo prosty sposób. Jedyne, co trzeba zrobić, to urwać kawałek folii aluminiowej i zgnieść go w kulkę – ten patent naprawdę działa! Kiedy zobaczysz efekty, już zawsze będziesz z niego korzystać.

Sposób na matowe szklanki Fot. genialne.pl
Sposób na matowe szklanki Fot. genialne.pl

Poznaj te genialne triki, dzięki którym najlepiej wykorzystasz możliwości Twojej zmywarki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także