×

Nie ma lepszego sposobu na matowe szklanki. Staną się znowu krystalicznie czyste!

Zmatowione szkło to zmora wielu z nas, a przecież przyjemniej jest korzystać z naczyń, które są błyszczące. Biały nalot jest bardzo ciężki do usunięcia i sprawia wrażenie, jakby naczynia były brudne, nawet świeżo po umyciu. Spraw, by Twoi goście nie patrzyli krzywym okiem, kiedy poczęstujesz ich jakimś napojem. Poznaj niezawodny sposób na matowe szklanki, dzięki któremu będą błyszczeć, a to za sprawą tylko jednego składnika!

Matowe szklanki

Białe smugi na szklankach to nic innego jak efekt twardej wody. To właśnie jej zaschnięte kropelki dają nam ten niechciany efekt. Wiele osób uważa, że najskuteczniejszym sposobem na ich wyeliminowanie jest mycie szklanek ręcznie.

Pamiętaj więc, by poświęcić czas na mycie szklanek w zlewie i od razu po umyciu dokładnie je wytrzeć. Warto też, abyś użył do tego ręcznika papierowego lub ściereczki z mikrofibry, które nie zostawią po sobie włókien. Ale czy nie ma innego sposobu?

Trik z folią aluminiową

Pomocna okaże się w tym przypadku folia aluminiowa, która wzmacnia działanie kapsułek, tabletek i płynów nabłyszczających. Zgnieć jej kawałek w zbitą kulkę i umieść przed uruchomieniem zmywarki na górnej półce.

Aluminium z folii wchodzi w reakcję ze środkami myjącymi z kapsułki i nalot nie ma prawa osadzać się na szkle! Ciepła woda potęguje działanie, więc dlatego widać spektakularne efekty po myciu szkła z kulką folii aluminiowej w zmywarce.

I nie tylko Twoje szklanki będą błyszczące, ale i sztućce!

smugi na szkle po wyjęciu ze zmywarki
Smugi na szkle po wyjęciu ze zmywarki Fot. Genialne.pl

Ślady kropelek wysychającej wody na szkle

Niestety myjąc szkło (i plastiki) w zmywarce, nie jesteśmy w stanie usunąć wilgoci, zanim ta wyparuje – a to kluczowe, jeśli chcemy by nasze szkło błyszczało. Ale tutaj też można zastosować mały trik! Wystarczy po skończonym cyklu mycia wyłożyć chłonne ręczniki na drzwiczki i je zamknąć. Nadmiar wody pochłonie ręcznik, a naczynia będą suche!

@jasminegazelle I literally do this every time now. #lifehack ♬ Ultimate life hacks – Kelly -The Life Bath

A co jeśli to nie pomaga i białe smugi na szklankach nie znikają?

W walce ze smugami zastosuj wtedy cięższą broń – ocet! Przed użyciem musisz go jednak trochę ocieplić. Napuść do zlewu gorącą wodę i włóż tam butelkę z octem. Kiedy nabierze temperatury, wypuść wodę i w jej miejsce wlej ocet. Teraz umieść tam zmatowione szkło i zostaw na godzinę.
Po tym czasie weź do ręki nylonową szczotkę i dokładnie wyszoruj szklanki. Na koniec opłucz je gorącą wodą i dokładnie wytrzyj.

 

Zobacz też opcję w zmywarce, dzięki której woda nie zbierze się na naczyniach.

Może Cię zainteresować

zamknij