PoradyLajfhakiPołóż za drzwiami w łazience i pozbądź się wstrętnego kłopotu!

Połóż za drzwiami w łazience i pozbądź się wstrętnego kłopotu!

Goździki w łazience. Fot. Genialne.pl
Goździki w łazience. Fot. Genialne.pl
23.03.2023 13:36

Goździki to bardzo aromatyczna przyprawa, której popularność wzrasta w okresie świątecznym — uwielbiamy dodawać ją do napojów zimowych. Pochodzi z suszonych pąków kwiatowych goździkowca korzennego. Niewiele osób wie, że te małe kuleczki można też wykorzystać w innym celu. Ich położenie za drzwiami ma korzystne działanie. Dowiedz się, dlaczego warto wysypać goździki w łazience.

Właściwości zdrowotne goździków

Goździki znamy głównie z aromatu grzanych napojów. Jednak właściwości tej przyprawy znane są już od ponad 2 tysięcy lat! Działają przede wszystkim znieczulająco i odświeżająco. Zaleca się ich ssanie lub żucie w przypadku bólu zęba czy nieświeżego oddechu. Świetnie też działają na bóle głowy — przygotowuje się z nich pastę. W tym celu należy zmieszać 1/4 łyżeczki sproszkowanych goździków i 1 łyżeczkę olejku cynamonowego. Następnie powstałą mieszanką smarujemy czoło lub inne bolące miejsca. Działa jak ręką odjął i bez użycia aptecznych tabletek!

Jak rozpoznać dobrej jakości goździki? fot. genialne.pl
Jak rozpoznać dobrej jakości goździki? fot. genialne.pl

Goździki to ratunek, kiedy zaatakują nas rybiki!

Rybiki to małe łazienkowe robaki, które kochają wilgoć. Raczej nie należą do szkodliwych, chociaż są nieco kłopotliwe. Prowadzą nocny tryb życia, więc raczej trudno je zauważyć. Jeśli już je dostrzeżemy, to jest to jasny sygnał, aby sprawdzić naszą wentylację w łazience. Ich obecność oznacza, że stworzyliśmy idealne warunki pod rozwój pleśni. To zaś może mieć przykre konsekwencje dla naszego zdrowia i struktury budynku. Dbanie o odpowiednią wilgotność powietrza pozwoli pozbyć się tych niechcianych lokatorów. Warto wspomóc się goździkami, które skutkują nawet tam, gdzie nic innego nie przyniosło efektu.

Obraz

Dlaczego warto umieścić goździki w łazience?

Goździki pomogą Ci skutecznie pozbyć się rybików. Jak je wykorzystać? Weź kilka goździków i wsyp je do małych miseczek. Te zaś umieść przed drzwiami łazienki lub w kątach swojego domu, które są podatne na atak tych robaków. Możesz również wsypać kilka goździków do małych muślinowych woreczków i położyć je wewnątrz szafek w łazience. To też będzie trzymać rybiki z daleka. Ten intensywny zapach działa na nie wyjątkowo odstraszająco.

Jak pozbyć się rybików z łazienki? Prosty sposób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także