PoradyLajfhakiDo każdego prania dorzucam gąbkę do mycia naczyń. Mam jeden powód

Do każdego prania dorzucam gąbkę do mycia naczyń. Mam jeden powód

jak usunąć sierść z prania  fot. genialne.pl
jak usunąć sierść z prania fot. genialne.pl
15.06.2023 12:02

Mówi się, że sierść zwierzęcia to najlepsza biżuteria właściciela. Coś w tym jest i potwierdzi to, każdy, kto posiada psa lub kota. Niestety nie wygląda ona estetycznie, szczególnie na ubraniach czy pościeli. Jeśli też borykasz się z tym problemem i nie wiesz, jak usunąć sierść z prania - zastosuj ten prosty trik.

Każdy zwierzak linieje, a sierść z jego futra przykleja się potem do ubrań, pościeli, poduszek czy dywanów. Odkurzaczem ciężko je usunąć, a i tak wiele włosków zostanie, podobnie działa samo pranie. Okazuje się, że pomocne na to są... gąbki do mycia naczyń!

Dlaczego mój zwierzak linieje?

Tracenie sierści to naturalny proces fizjologiczny każdego zwierzaka. Najczęściej dotyczy ono zmiany futra w danej porze roku. Psy linieją dwa razy w ciągu 12 miesięcy - w okresie wiosennym i jesiennym. Jest to po prostu wymiana sierści na nową, dzięki czemu łatwiej dostosowuje się do aktualnych warunków atmosferycznych. Niestety wadą tego jest włosie psa, które można znaleźć dosłownie wszędzie: w kojcu psa, na poduszce, ale też naszych ubraniach, o które się ociera. Co zatem zrobić, aby uniknąć trudnych do usunięcia włosów naszego pupila? Mamy na to prosty trik!

Jak usunąć sierść zwierząt z kanapy, fot. freepik
Jak usunąć sierść zwierząt z kanapy, fot. freepik

Jak usunąć sierść z prania?

Okazuje się, że zwykłe gąbki do mycia naczyń mają o wiele więcej funkcjonalności, niż może się wydawać. Poza standardowym używaniem ich do czyszczenia blatów, garnków czy talerzy i sztućców, możesz wykorzystać je też do prania! Odkryliśmy, że są one pomocne w usuwaniu trudnych plam i do ręcznego delikatnego prania. Mało tego! Świetnie nadają się też do pozbycia się sierści z prania! Ten patent to prawdziwy hit! Przedstawiła go na swoim Tik Toku Giulia Cence. Na krótkim nagraniu pokazuje, jak wkłada ubrania do pralki i przed zamknięciem drzwiczek - dodaje gąbkę do naczyń! Włącza program i rzeczy zaczynają się prać. Po skończonym praniu wyciąga gąbkę, która całą jest w psiej sierści! Pranie jest całkowicie czyste i bez śladów futra zwierzaka. Byliśmy w szoku, że ten trik jest tak skuteczny!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także