PoradyLajfhakiDodaj do pralki trochę więcej niż odrobinę. Środek, z którym proszek do prania nie ma szans

Dodaj do pralki trochę więcej niż odrobinę. Środek, z którym proszek do prania nie ma szans

ocet do prania, fot. Genialne
ocet do prania, fot. Genialne
13.07.2023 17:00

W obecnym czasie wiele osób szuka alternatywy dla drogich sklepowych środków czyszczących lub piorących. Nie warto przepłacać, kiedy prawdziwe skarby kosztują grosze i znajdziemy je w każdej kuchni. Sprawdź, jak ocet do prania daje znakomite efekty.

Sposób ten stosowały od wieków gospodynie domowe, ponieważ potrzebny ku jego realizacji środek był jedynym dostępnym preparatem. Sprawdzał się nie tylko do pichcenia, lecz także do sprzątania, dezynfekcji, jak również prania. Aktualnie ponownie powraca do łask ze względu na to, że jest ekologiczny oraz wydajny. Poznaj sam, jak ocet dodany do prania odmieni twoje życie ;)

Jak stosować ocet do prania?

Warto pamiętać, że produkt jest silnym wybielaczem, który wywabi wszystkie uciążliwe plamy na tkaninach. Dodatkowo szybko i efektywnie pozbędzie się wszelkich zabrudzeń, nawet tych trudnych. Wystarczy namoczyć nim fragment poplamionego ubrania. Ocet świetnie poradzi sobie z potem, antyperspirantem, tuszem, atramentem i napojami. Najlepiej działać od razu, zanim plama wyschnie, a po zastosowaniu octu, uprać ubranie jak zazwyczaj w pralce, bez dodatku proszku do prania.

Obraz

Właściwości octu, które warto wykorzystać w obowiązkach domowych

Warto dodać, że usuwanie plam to nie jedyna właściwość octu. Warto dodawać go do każdego prania w  formie zmiękczacza do tkanin, w efekcie będą one milsze w dotyku. Już 1 szklanka octu przyniesie spektakularne efekty oraz zapobiegnie mechaceniu i elektryzowaniu się ubrań. Jednak nie należy dodawać go na samym początku prania, tylko pod koniec — przed ostatnim płukaniem. Dodatkowo ocet chroni tkaniny przed blaknięciem i pozwala zachować kolor. Wlanie miarki preparatu bezpośrednio do bębna przedłuży żywotność ubrań oraz ograniczy ich farbowanie. Nowo zakupione ubrania zaleca się moczyć przez 15 minut w 2 szklankach octu zmieszanych z 1 litrem ciepłej wody. Na koniec należy wyprać tkaniny jak zazwyczaj.

jak dezynfekować pranie, fot. Freepik
jak dezynfekować pranie, fot. Freepik

Co z brzydkim zapachem ubrań?

Ocet równie dobrze poradzi sobie z brzydkim zapachem na ubraniach. Warto dodać, że to idealny środek do prania ręczników, ponieważ to właśnie na nich zbiera się najwięcej bakterii i brudu. Zazwyczaj są one wykonane z bardzo grubych oraz wymagających szczególnej pielęgnacji materiałów. Preparat ten jest także gwarantem na to, że tkaniny dopiorą się bez żadnego problemu i nie będą zagrażały zdrowiu. Octu można również używać do płukania ręczników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także