PoradyDodaj do wody i zanurz golarkę. Będzie czysta jak nowa!

Dodaj do wody i zanurz golarkę. Będzie czysta jak nowa!

Jak wyczyścić golarkę? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić golarkę? Fot. Genialne.pl
Manuel
10.03.2023 17:34

Czyszczenie golarki potrafi być problematyczne i zwykle zajmuje sporo czasu. Jednak - wykorzystując tę prostą sztuczkę - można to zrobić to dużo szybciej i prościej. Sprawdź, jak wyczyścić golarkę za pomocą produktu z domowej apteczki.

Problemy z czyszczeniem elektrycznych golarek

Najłatwiejszym sposobem na wyczyszczenie elektrycznej maszynki do golenia jest użycie automatycznej stacji czyszczącej. Takie "cudeńko" jest jednak sprzedawane tylko wraz z najdroższymi, najnowszymi modelami golarek. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Pozostaje nam więc radzić sobie tańszymi metodami.

Zwykle takie czyszczenie jest uporczywe i czasochłonne - trudno jest domyć ostrza na tyle dokładnie, aby nie pozostały w nich żadne włoski. Jeśli zaś to zbagatelizujesz, z czasem golarka zacznie ciąć włoski coraz gorzej - boleśnie i niedokładnie.

Większość osób czyści elektryczne maszynki do golenia za pomocą samej wody i pędzla. W praktyce ta metoda nie sprawdza się jednak zbyt dobrze. Niektórzy używają też do tego mydła w płynie, co robi niewielką różnicę - nie mówiąc już o tym, że powstająca piana nie ułatwia sprawy.

Czego więc użyć, żeby czyszczenie golarki poszło równie gładko, jak same golenie? Produkt, którego potrzebujesz, masz już prawdopodobnie w swojej domowej apteczce.

Jak wyczyścić golarkę, fot. freepik
Jak wyczyścić golarkę, fot. freepik

Jak wyczyścić elektryczną golarkę?

Produktem bardzo przydatnym przy czyszczeniu golarki jest woda utleniona. Jej właściwości sprawiają, że pozbycie się włosków spomiędzy ostrzy jest bajecznie łatwe. Jeśli tylko jej użyjesz, sam pewnie od razu zauważysz różnicę.

Czyszczenie najlepiej przeprowadzić w następujący sposób:

  • Przygotuj małą miseczkę i wlej do niej trochę ciepłej wody.
  • Następnie dodaj odrobinę wody utlenionej.
  • Teraz włóż golarkę do tej mieszanki - jeśli twój model nie jest wodoodporny, to mają zanurzyć się jedynie same ostrza.
  • Odczekaj kilka sekund.
  • Odkręć śrubki znajdujące się po bokach ostrza.
  • Wyczyść je oraz samą golarkę starą, nieużywaną szczoteczką do zębów (zanurzając ją w razie potrzeby w przygotowanej miksturze).
  • Następnie opłucz i pozostaw do wyschnięcia.
  • Na końcu przykręć ostrza.

Golarka jest już czysta i gotowa do ponownego użytku! Zamiast wody utlenionej możesz też użyć alkoholu. Ma podobne działanie - wyczyści i dodatkowo zdezynfekuje maszynkę.

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także