PoradyLajfhakiDodaję aceton do kawy. Efekt sprawia, że zawsze otwieram oczy ze zdziwienia

Dodaję aceton do kawy. Efekt sprawia, że zawsze otwieram oczy ze zdziwienia

Domowy środek rozpuszczający tłuszcz, fot. Genialne
Domowy środek rozpuszczający tłuszcz, fot. Genialne
Adrianna Trusiuk

03.09.2023 09:52

Nie ma nic gorszego, niż zaschnięty tłuszcz. Nieusunięty w porę, zaczyna wsiąkać w powierzchnię, a pozbycie się go graniczy z cudem. Oto patent na domowy środek rozpuszczający tłuszcz.

Większość z nas, oporne zabrudzenia, usuwa za pomocą druciaka, czyli metalowej gąbki. Choć mogłoby się wydawać, że to najlepsze możliwie rozwiązanie, prawda jest taka, że ścierając tłuszcz, uszkadzamy także czyszczoną powierzchnię. Jak więc usunąć zaschnięty tłuszcz?

Jak zrobić domowy środek rozpuszczający tłuszcz?

Jeśli chcesz pozbyć się zaschniętego tłuszczu z garnków, piekarnika czy okapu, przygotuj domowy specyfik bazujący na ogólnodostępnych składnika. Działa niczym profesjonalne środki czystości przeznaczone do gastronomii. Potrzebujesz dwóch rzeczy — kawy rozpuszczalnej i acetonu. Nada się zwykły zmywacz do paznokci. Kupisz go w niemalże każdym sklepie, a nawet w osiedlowym kiosku. Jak przygotować domowy środek rozpuszczający tłuszcz? Wyciągnij niewielką miskę i wsyp do niej łyżkę kawy rozpuszczalnej. Dodaj cztery łyżki wrzącej wody i dokładnie zamieszaj. Następnie, wlej dwie łyżki acetonu i cztery łyżki płynu do mycia naczyń. Kiedy roztwór nieco ostygnie, przelej go do butelki z atomizerem. Tak przygotowany specyfik jest gotowy do użycia. Spryskaj nim powierzchnię i przetrzyj czystą, zwilżona gąbką. Aceton połączony z kawą rozpuści tłuszcz sprawiając, że myta powierzchnia odzyska dawny wygląd, a kawa dodatkowo podbije jego działanie.

Domowy środek rozpuszczający tłuszcz, fot. Unpslash
Domowy środek rozpuszczający tłuszcz, fot. Unpslash

Jak przygotować domową pastę czyszczącą?

Domowe środki czystości cieszą się coraz większą popularnością. Bazują wyłącznie na naturalnych składnikach i co najlepsze, zapłacisz za nie znacznie mniej, niż za te drogeryjne. Poznaj przepis na pastę czyszczącą, która wymyje nawet najgorsze zanieczyszczenia. Potrzebujesz trzech opakowań sody oczyszczonej, wody, mydła w płynie, kwasku cytrynowego, a także ulubionego olejku zapachowego, a najlepiej eterycznego. Do słoika wsyp trzy opakowania sody, małe opakowanie kwasku cytrynowego, dodaj trzy łyżki mydła w płynie (albo płynu do naczyń) oraz kilkanaście kropel ulubionego olejku. Na końcu, wlej cztery łyżki wody i wymieszaj całość dokładnie. Tak przygotowaną pasta jest gotowa do stosowania. Możesz używać jej zarówno do armatury, jak i ceramiki. Domowa pasta czyszcząca pozwoli ci pozbyć się wszelkich zacieków, zanieczyszczeń, a nawet kamienia. Po umyciu przetrzyj powierzchnię wilgotną szmatką. Będzie czysta i błyszcząca.

Domowy środek rozpuszczający tłuszcz, fot. Unsplash
Domowy środek rozpuszczający tłuszcz, fot. Unsplash
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także