PoradySuper pasta używana przez firmy sprzątające. W mig usuwa cały tłuszcz ze zlewu

Super pasta używana przez firmy sprzątające. W mig usuwa cały tłuszcz ze zlewu

czym czyścić zlew, fot. Genialne
czym czyścić zlew, fot. Genialne
30.08.2023 08:52

Mycie zlewu bywa nie lada wyzwaniem. Nie każdy preparat, nawet ten ze sklepu, jest w stanie usunąć wżarty w powierzchnię brud czy osad z kamienia. Podpowiadamy, czym czyścić zlew, by był czysty i lśniący. Potrzebujesz tylko 2 prostych składników.

Kuchenny zlew każdego dnia jest mocno eksploatowany. Wylewamy do niego resztki płynów, w tym tłuszcz, który na niektórych powierzchniach pozostawia trudne do usunięcia ślady. Do tego wysychające cząsteczki wody pozostawiają na nim osad z kamienia. Czym czyścić zlew, by pozbyć się tych wszystkich zabrudzeń? Oto prosty i skuteczny patent.

Czym czyścić zlew?

Proste rozwiązania bywają najlepsze. Do mycia zlewu warto zastosować środki, które każdy z nas ma w domu — sól i płyn do mycia naczyń. Sól ma zdolność wywabiania plam, a płyn do naczyń rozpuszcza tłuszcz. Dzięki temu stanowią idealny duet do czyszczenia zlewu w kuchni. Jak z tego korzystać? Do miseczki nalej ciepłej wody. Następnie dodaj 1 łyżeczkę soli kuchennej i 1 łyżeczkę płynu do mycia naczyń. Wymieszaj dokładnie, by wszystkie składniki dobrze się rozpuściły. Następnie zwilżaj w mieszance gąbkę i szoruj nią zlew. Aby uzyskać lepszy efekt, zostaw płyn na powierzchni na kilka minut. Po upływie tego czasu wypłucz go czystą wodą. Gotowe! Po zabrudzeniach i śladu z tłuszczu nie powinien pozostać nawet ślad. Tą samą mieszanką z powodzeniem możesz wyczyścić również blaty i stół kuchenny. Szybko pozbędziesz się zaschniętych plam i zabrudzeń z tłuszczu czy sosów.

Czym czyścić zlew? Fot. Freepik
Czym czyścić zlew? Fot. Freepik

Czym jeszcze umyć zlew?

Istnieją jeszcze inne, równie proste patenty na wyczyszczenie kuchennego zlewu ze wszystkich zanieczyszczeń. Bazują one na produktach, które większość z nas zawsze ma w domu.

  • Użyj pasty do zębów. Wyciśnij trochę i wsmaruj w powierzchnię zlewu za pomocą gąbki. Zostaw na kilkanaście minut, a następnie spłucz wodą. Zlew będzie lśnił. Ta metoda jest szczególnie pomocna przy czyszczeniu zlewów z białego tworzywa (o ile zastosujesz pastę wybielającą).
  • Na zwilżoną powierzchnię zlewu rozsyp sodę oczyszczoną. Odczekaj kilka minut, a następnie wyszoruj zlew. Soda doczyści wszystkie zabrudzenia, nie uszkadzając przy tym powierzchni zlewu.
  • Wlej na gąbkę trochę szamponu do włosów i wyszoruj zlew. Ten delikatny i pięknie pachnący środek skutecznie usunie osad z kamienia.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także