Balkon i ogródDodała resztki po napoju do doniczki ze skrzydłokwiatem. Od razu wystrzelił w górę!

Dodała resztki po napoju do doniczki ze skrzydłokwiatem. Od razu wystrzelił w górę!

czym nawozić skrzydłokwiat, fot. Genialne
czym nawozić skrzydłokwiat, fot. Genialne

31.07.2023 21:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skrzydłokwiat to roślina, która cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników roślin doniczkowych w Polsce. Jego uprawa zazwyczaj nie sprawia większych problemów, jednak czasami zdarza się, że pomimo zapewnienia mu optymalnych warunków, nie kwitnie. Jak sobie z tym poradzić? Czym nawozić skrzydłokwiat, aby cieszyć się jego bujnym kwitnieniem?

Skrzydłokwiat to roślina, która zasługuje na szczególne miejsce w naszych domach. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jej piękny, elegancki wygląd, który potrafi oczarować każdego. A co jeśli jakby zatrzymał się w rozwoju, marnieje w oczach i nie kwitnie? Wtedy najwyższa pora, aby zainteresować się, czym nawozić skrzydłokwiat.

Sława skrzydłokwiatu nie jest przypadkowa

Jest to roślina, która potrafi kwitnąć przez długi czas, co jest niewątpliwie jednym z jej największych atutów. Co więcej, jak wykazały liczne badania, m.in. przeprowadzone przez NASA, skrzydłokwiat pomaga w oczyszczaniu powietrza z różnego rodzaju toksyn. Pochłania takie niebezpieczne związki jak formaldehyd, benzen, ksylen, trichloroeten czy tlenek węgla, potocznie nazywany czadem. Wiele osób zaleca, aby tego typu rośliny trzymać w sypialniach i innych pomieszczeniach, w których spędzamy dużo czasu.

odżywka dla skrzydłokwiatu fot. getty images
odżywka dla skrzydłokwiatu fot. getty images

Czym nawozić skrzydłokwiat i jak o niego dbać?

domowy nawóz do skrzydłokwiatu fot. genialne.pl
domowy nawóz do skrzydłokwiatu fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także