PoradyLajfhakiPołącz 1 przyprawę z wodą, a muchy nie zbliżą się do twojego domu ani na krok!

Połącz 1 przyprawę z wodą, a muchy nie zbliżą się do twojego domu ani na krok!

jak odstraszyć muchy, fot. gettyimages
jak odstraszyć muchy, fot. gettyimages
24.07.2023 16:44, aktualizacja: 25.07.2023 11:51

W okresie letnim muchy i komary są bardzo uciążliwe. Ciężko się ich pozbyć, szczególnie że te pierwsze wabione są zapachem resztek jedzenia. Zdradzamy ci domowy sposób na muchy, dzięki któremu pozbędziesz się tego uciążliwego problemu.

Nie musisz wszędzie przyklejać lepów na muchy, aby je usunąć. Nie potrzeba też żadnych innych sklepowych pułapek. Oto prosty domowy patent, który w mig odstraszy te uciążliwe owady.

Jak odstraszyć insekty z domu?

Muchy potrafią być prawdziwym utrapieniem, szczególnie że to problem, który lubi nawracać. Jest wiele skutecznych sposobów na to, aby je wytępić i niekoniecznie trzeba inwestować w moskitierę. Warto zastosować tańszą alternatywę, czyli domowe sposoby. Nie wymagają wiele wysiłku ani wkładu finansowego, a są to naturalne rozwiązania bez użycia chemii, która jest nie tylko groźna dla środowiska, ale też nieobojętna dla naszego zdrowia. Staramy się unikać chemicznych środków wszędzie, gdzie tylko jest taka możliwość. Skutecznym, a zarazem uniwersalnym sposobem na muchy jest cynamon. To przyprawa, która odstraszy bezpańskie koty, mrówki i wspomniane wcześniej muchy. Sproszkowaną przyprawę kupisz za zaledwie kilka złotych. Jeśli rozsypiesz ją na parapetach, stanie się murem nie do pokonania dla much. Jest też jednak inny domowy sposób, który możesz wykorzystać, aby pozbyć się uciążliwych insektów z domu.

Obraz

Domowy sposób na muchy

Muchy są naprawdę natrętnymi owadami, które swoją obecnością potrafią doprowadzić do szewskiej pasji. Skutecznym odstraszaczem będzie pieprz cayenne. Wystarczy, że zmieszasz gorącą wodę z tą przyprawą i odstawisz do wystudzenia. Taki środek przelej do pojemnika z atomizerem i spryskaj miejsca, w których najczęściej zauważasz obecność much. Są to zazwyczaj drzwi, okna i parapety. Kiedy muchy poczują ten wyrazisty aromat pieprzu cayenne, od razu będą uciekały od twojego domu — byle nie tam, gdzie pieprz rośnie! ;) Będziesz miał spokój od tych natrętnych owadów na bardzo długo. Dobrym zamiennikiem będzie też eukaliptus czy mięta pieprzowa, które mają podobne działanie wobec much. Można stosować też ocet. To tanie, a naprawdę dające dobre rezultaty domowe sposoby.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także