PoradyLajfhakiMoja mama robi viralowy środek czyszczący. Sklepowa chemia poszła w kosz!

Moja mama robi viralowy środek czyszczący. Sklepowa chemia poszła w kosz!

domowy środek czyszczący, fot. Genialne
domowy środek czyszczący, fot. Genialne
27.08.2023 16:04

Domowe porządki nie muszą być czasochłonne. Zapomnij też o dużych wydatkach na chemiczne środki czystości, które mogą podrażniać twoje ręce. Oto nasz przepis na domowy środek czyszczący, który jest bezpieczny dla środowiska i kosztuje kilka złotych.

Systematyczne porządki sprawią, że w twoim domu nie będzie nagromadzał się brud, a to zwiększy twój komfort i wykluczy spędzanie całego dnia z mopem w rękach. Pomogą ci w tym domowe środki czyszczące, które są lepszą alternatywą dla tych sklepowych. Oto co trzeba zrobić.

Jak zrobić domowy środek czyszczący?

Ekologiczne rozwiązania stają się coraz bardziej modne, dzięki czemu świadomie dbamy o naszą planetę. Idea zero wastemówi jasno — nie marnować! Ma ona na celu dawanie starym i zużytym przedmiotom nowe życie i ograniczanie produkcji śmieci. W naszym kraju coraz więcej osób stawia na ekologię, nie tylko dbając o segregację, kupowanie produktów BIO, ale też wybieranie domowych środków czyszczących zamiast sklepowych, pełnych chemii. Zrobienie ich wcale nie jest trudne i nie wymaga wielkich umiejętności. Dla ułatwienia tego procesu przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku, dzięki której z sukcesem zrobisz swoją miksturę sprzątającą. Działa ona prawdziwe cuda!

Hands in red gloves opening container of bleach. High quality photo
Hands in red gloves opening container of bleach. High quality photo

Przepis na środek czystości DIY

Sprzątanie z użyciem domowych mikstur jest proste i przyjemne.  Nie są naszpikowane chemią i nie pachną nią, dzięki czemu są delikatne dla dłoni i dróg oddechowych, a także bezpieczne. Poniżej przepis, jak wykonać domowy środek czystości:

  • Weź miskę i zalej ją wodą.
  • Dodaj trochę alkoholu, wlej łyżkę płynu do naczyń i zamieszaj.
  • Dodaj kilka kropli olejku eterycznego i odstaw na chwilę.
  • Połóż ręcznik papierowy na desce i przekrój go na pół.
  • Wyjmij papierową rolkę z obu części i włóż je do słoika.
  • Za pomocą lejka wlej do niego miksturę, zakręć naczynie i lekko nim potrząśnij,
  • Wyjmuj arkusze ręcznika papierowego ze słoika i przecieraj nimi brudne powierzchnie.

Środek możesz wykorzystać do czyszczenia framug okiennych, blatów kuchennych, armatury łazienkowej, drzwi i innych miejsc, które zaszły brudem. Zauważysz, że po jego zastosowaniu wszystko będzie czyste jak łza!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także