PoradyOto magiczny środek do czyszczenia prysznica. 2 produkty, a kamień znika bez szorowania!

Oto magiczny środek do czyszczenia prysznica. 2 produkty, a kamień znika bez szorowania!

Ten domowy środek do czyszczenia prysznica działa cuda. Fot. Freepik
Ten domowy środek do czyszczenia prysznica działa cuda. Fot. Freepik
02.09.2023 10:53

Szyby kabiny prysznicowej to jedno z najtrudniejszych miejsc do wyczyszczenia. Znajdują się na nich resztki mydła i koszmarne ślady z kamienia. Na szczęście istnieje domowy środek do czyszczenia prysznica, który z łatwością usunie wszystkie zabrudzenia. Z nim zapomnisz o długim i męczącym szorowaniu.

Mycie kabiny prysznicowej bywa drogą przez mękę. Woda spływająca po szybach i osiadająca na nich para wodna tworzą osad z kamienia, którego trudno się pozbyć. Możesz jednak znacznie ułatwić sobie zadanie, robiąc własny detergent z zaledwie 2 składników. Z dużym prawdopodobieństwem masz je w domu.

Z czego zrobić domowy środek do czyszczenia prysznica?

Do walki z kamieniem na szybach pod prysznicem nie musisz wykorzystywać żrących, chemicznych preparatów. Domowe środki są delikatniejsze, bardziej ekologiczne, ale równie skuteczne. W dodatku kosztują grosze w porównaniu z detergentami dostępnymi w sklepach. Aby uzyskać środek do czyszczenia prysznica, po którym szyby będą lśnić czystością, wystarczy połączyć 1 szklankę płynu do mycia naczyń i 1 szklankę białego octu.

Domowy środek do czyszczenia prysznica szybko usuwa kamień. Fot. Genialne.pl
Domowy środek do czyszczenia prysznica szybko usuwa kamień. Fot. Genialne.pl

Jak wykorzystać domowy środek do czyszczenia prysznica?

Mycie kabiny prysznicowej tą prostą miksturą jest banalnie proste i nie wymaga mocnego szorowania. Nanieś preparat na szyby za pomocą miękkiej strony gąbki do mycia naczyń. Pozostaw go na powierzchni na 15 minut. Po upływie tego czasu po prostu spłucz domowy środek do czyszczenia prysznica wodą. Użyj gumowej ściągaczki, by zgarnąć wszystkie kropelki z szyb. Po zakończeniu powinny być idealnie czyste i lśniące. Po zaciekach z mydła i kamieniu nie pozostanie najmniejszy ślad. W ten sam sposób możesz myć płytki na ścianach kabiny prysznicowej. Efekt będzie równie spektakularny.

Domowy środek do czyszczenia prysznica działa również na płytki. Fot. Getty Images
Domowy środek do czyszczenia prysznica działa również na płytki. Fot. Getty Images

Jak zabezpieczyć szybę pod prysznicem przed kamieniem?

Kiedy kabina prysznicowa jest już czysta, warto zabezpieczyć ją przed osiadaniem kamienia. Wystarczy zastosować prostą sztuczkę, by szyby na dłużej pozostały czyste i błyszczące. Przyda ci się przekrojony na pół ziemniak. Być może w pierwszej chwili wydaje się to nieco dziwne, ale ta sztuczka naprawdę działa! Posmaruj szyby kabiny miąższem ziemniaka, a następnie wypoleruj. Będą lśniły jak nigdy wcześniej, a przede wszystkim zostaną zabezpieczone przed kamieniem. W jaki sposób? Sok z ziemniaka sprawi, że woda będzie doskonale spływać po szkle. Dzięki temu jej cząsteczki nie pozostaną na szybach i po wyparowaniu nie zostawią brzydkiego osadu. W ten sam sposób możesz zabezpieczyć przed kamieniem łazienkowe lustro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także