PoradyLajfhakiTen trik usprawni czyszczenie słuchawki prysznicowej! Będzie jak nowa

Ten trik usprawni czyszczenie słuchawki prysznicowej! Będzie jak nowa

ten sposób odmieni twoja słuchawkę prysznicową, fot. reddit
ten sposób odmieni twoja słuchawkę prysznicową, fot. reddit
23.04.2023 16:55

Podczas prysznica zauważasz, że ze słuchawki prysznicowej płynie mało wody? Zastanawiasz się jak temu problemowi zaradzić? Warto, abyś poznał skuteczny sposób na czyszczenie słuchawki prysznicowej.

Bardzo częsty problem ze słuchawką prysznicową powoduje kamień oraz osad, które zbierają się w jej środku. Nie potrzebujesz do tego pomocy hydraulika lub wymiany słuchawki na nową. Dzięki temu trikowi powróci twój komfort z codziennego prysznica, a słuchawka prysznicowa otrzyma drugie życie.

Dlaczego regularne czyszczenie słuchawki prysznicowej jest tak ważne?

Poza sprzątaniem łazienki i dbaniem o wizualny aspekt ważnym jest także mycie słuchawki prysznicowej wewnątrz. Jest to miejsce, którego nie widać, a mimo to zbierają się tam zanieczyszczenia. Głównym winowajcą jest kamień, który zatyka kanaliki znajdujące się w słuchawce prysznicowej. W wyniku czego strumień wody jest mały i nie jesteśmy w stanie swobodnie z niego korzystać.

Obraz

Ten sposób odmieni czyszczenie twojej słuchawki prysznicowej

Bardzo pomocnym i dostępnym w każdej kuchni środkiem czyszczącym jest ocet. Proces mycia rozpocznij od rozkręcenia słuchawki i sprawdzenia stanu uszczelki. Następnie ściągnij nakrętkę i filtr odkamieniający (często występuje w nowszych modelach słuchawek prysznicowych). W misce z litrem gorącej wody zmieszaj pół szklanki octu i umieść w tej mieszance słuchawkę. Pamiętaj o tym, aby była ona całkowicie zanurzona. Ten naturalny środek czyszczący bardzo szybko i skutecznie upora się z kamieniem. Może jednak zajść potrzeba powtórzenia czyszczenia, ponieważ ilość brudu nagromadzona przez długi czas może być trudna w wyczyszczeniu. Na koniec użyj starej szczoteczki do zębów, aby jeszcze lepiej umyć słuchawkę wewnątrz.

Jak wyczyścić słuchawkę od prysznica, fot. reddit
Jak wyczyścić słuchawkę od prysznica, fot. reddit

Pamiętaj też o deszczownicy prysznicowej

Podobnie do słuchawki prysznicowej deszczownica jest również narażona na zatkanie przez osad z mydła i kamienia. Warto czyścić ją przynajmniej raz w tygodniu z wykorzystaniem kwasku cytrynowego. Wystarczy, że rozpuścisz co najmniej 10 gramów kwasku cytrynowego w 100 ml ciepłej wody. Proporcje dostosuj do wielkości czyszczonej powierzchni zależnie od swoich potrzeb. Teraz przygotowaną mieszankę wystarczy nałożyć na miękką szmatkę i pozostawić na deszczownicy na około 15 minut, a następnie zdjąć, spłukać obficie i wyczyścić do sucha powierzchnię deszczownicy. Warto też, mieszankę wody i kwasku przelać do butelki ze spryskiwaczem i stosować jako detergent do sprzątania całej łazienki.

Kamień nie osadza się na kranie! Wystarczy wetrzeć w niego ten płyn

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także