PoradyLajfhakiDomowy środek do czyszczenia zlewu. Przetestuj u siebie ten niezawodny eliminator brudu!

Domowy środek do czyszczenia zlewu. Przetestuj u siebie ten niezawodny eliminator brudu!

Domowy środek do czyszczenia zlewu Fot. Freepik / Clean mama
Domowy środek do czyszczenia zlewu Fot. Freepik / Clean mama

20.09.2022 19:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie trzeba być ekspertem od sprzątania, aby systematycznie dbać o porządek w swoim domu. Nawet jeśli do tej pory się tym nie zajmowałeś i nie wiesz, jak zacząć, nie zniechęcaj się. Możesz to zrobić już dziś! Nie czekaj do jutra, spróbuj wypracować w sobie nawyk porządkowania. Nie chodzi o to, byś przeznaczał ten wieczór na generalne porządki. Działaj metodą małych kroków i zacznij od kuchni. Przetestuj domowy środek do czyszczenia zlewu.

Jeśli właśnie teraz jesteś już po posiłku i trafiłeś na ten artykuł podczas chwili relaksu, to pora Cię trochę rozruszać. Nie zostawiaj po sobie bałaganu:

  • Jeśli gotowałeś samodzielnie, przetrzyj blaty, które z pewnością trochę pobrudziłeś.
  • Czy przyrządzałeś jedzenie sam, czy tylko odgrzewałeś gotowe danie, to na pewno wyczyszczenia wymaga też Twoja kuchenka – nie czekaj, aż plamy pozasychają, bo wtedy jeszcze trudniej będzie Ci je usunąć.
  • No i jeszcze brudne naczynia - zajmij się nimi od razu, a zobaczysz, że będzie Ci przyjemniej. Nic tak nie zniechęca, jak wszechobecna góra talerzy i kubków z obiadu, śniadania, a może nawet i poprzedniego dnia…
  • Na koniec doprowadź do porządku swój zlewozmywak. Wyszoruj go dobrze i zadbaj, żeby nie unosił się w nim nieprzyjemny zapach. W tym pomóc Ci może środek czyszczący, który sam przygotujesz.
Domowy środek do czyszczenia zlewu Fot. Freepik
Domowy środek do czyszczenia zlewu Fot. Freepik

Ten domowy środek do czyszczenia zlewu znany jest już od lat!

Stosuje się go na całym świecie już od dawna i wciąż przynosi niezmienne rezultaty. Do jego przygotowania wystarczy kilka składników:

  • 2 szklanki sody oczyszczonej
  • 20 kropli ulubionego olejku eterycznego
  • płyn do naczyń
  • pojemnik z pokrywką – może to być też słoik
  • szczotka do szorowania zlewu (dobrze, jeśli znajdziesz taką, która będzie miała ściąganą główkę, i którą będzie można umieścić w zmywarce – dzięki temu dobrze ją zdezynfekujesz, ale nie jest to konieczne)

Stwórz swój preparat do zlewu DIY i ciesz się z jego rezultatów

Wsyp sodę do przygotowanego przez siebie pojemnika i wlej wybrany olejek eteryczny. Połącz ze sobą obie substancje za pomocą noża kuchennego. Zlew opłucz wodą i obsyp dwoma łyżkami preparatu. Na to wylej trochę płynu do naczyń. Teraz szoruj zlew dokładnie. Na koniec spłucz wszystko pod bieżącą wodą i wytrzyj zlewozmywak ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

I już! Tak niewiele zrobiłeś, a Twoja kuchnia na pewno nabrała świeższego charakteru! ;)

Znasz już przepis na domowy środek do czyszczenia zlewu, ale zobacz też, jak łatwo i szybko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ze zlewu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także