PoradyLajfhakiDwie metody, dzięki którym pelargonie będą obficie kwitły całe lato

Dwie metody, dzięki którym pelargonie będą obficie kwitły całe lato

trik na kwitnienie pelargonii fot. freepik
trik na kwitnienie pelargonii fot. freepik
01.08.2023 18:16

Kwitnienie roślin to najlepszy moment, który cieszy każdego miłośnika roślin. Jest nagrodą za dobrą pielęgnację i uprawę kwiatów. Jeśli chcesz, aby Twoje rośliny zawsze rosły jak szalone i były piękną ozdobą parapetu czy balkonu - zastosuj nasz trik na kwitnienie pelargonii!

Zapewnienie kwiatom odpowiednich warunków i ich pielęgnacja to klucz do sukcesu i dobrego kwitnienia. Ogrodnicy stosują różne patenty na kwitnienie. Dzielimy się z Tobą dwoma z nich, które polecił nam nasz znajomy hodowca kwiatów.

Czym nawozić pelargonie?

Jest wiele sposobów na to, aby pobudzić kwitnienie roślin. Podstawą jest ich podlewanie i nawożenie, które dostarcza niezbędnych mikro i makroelementów, potrzebnych im do wzrostu. Ostatnio nasz znajomy ogrodnik polecił nam dwie metody, które stosuje na swoich pelargoniach i innych kwiatach. Sprawdziliśmy je po jego wizycie na naszych kwiatach. Rezultaty podlewania miksturami na bazie jodopowidonu i aspiryny są piorunujące! Teraz Tobie zdradzamy jego patenty na kwitnienie pelargonii.

jak wybudzić pelargonie, fot. Freepik
jak wybudzić pelargonie, fot. Freepik

2 sztuczki na kwitnienie pelargonii

Wypróbuj na swoich roślinach te 2 sztuczki na kwitnienie pelargonii i innych roślin, a zawsze będą bujne. Do przygotowania nawozów potrzebujesz: 2 butelki litrowe wody, jodopowidon, aspirynę. Są bardzo proste i zrobisz je w kilka sekund! Oto przepisy:

1. Metoda

  • Weź litrową butelkę wody.
  • Dodaj kroplę jodopowidonu.
  • Zamknij i potrząśnij.

Podlewaj ilością ok. 50 ml roztworu na jedną pelargonię po wewnętrznej ściance doniczki raz na miesiąc. Nawóz ten ochroni rośliny przed chorobami i wzmocni kwitnienie. Zamiast jodopowidonu możesz użyć jodyny lub płynu Lugola.

2. Metoda

  • Weź tabletkę aspiryny.
  • Połóż ją do miseczki i spryskaj delikatnie wodą.
  • Zamieszaj i przelej do butelki z wodą.
  • Zamknij i wstrząśnij.

Tak przygotowanym preparatem podlewaj kwiaty raz na tydzień. Odżywi on rośliny, zregeneruje je i wspomoże wzrost. Dodatkowo będzie ochroną przed atakami chorób i grzybów. Teraz, kiedy znasz już obie metody - Twoje kwiaty będą kwitły jak zaczarowane!

trik na kwitnienie fot. freepik
trik na kwitnienie fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także