Dzięki temu trikowi zaczniesz uprawiać marchew na swoim balkonie. Jest niezawodny
Poznaj trik na uprawę marchewki w torbach i zacznij ją uprawiać nawet na własnym balkonie. Ten patent przebija wszystkie inne.
25.05.2023 15:11
Nie jest powiedziane, że osoby mieszkające w bloku nie mogą założyć własnej uprawy warzyw. Okazuje się, że z powodzeniem wyhodują swoją własną, a także szczególnie bujną marchew. I co najlepsze, do tego celu wcale nie są im potrzebne doniczki. Przekonaj się, jak założyć swoją własną uprawę marchwi w torbach.
Jak uprawiać marchew w torbach?
Zdziwisz się, jak prosto założysz swoją własną plantację marchewki. Możesz to zrobić w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Ta alternatywna uprawa marchwi ucieszy szczególnie te osoby, które na działce czy podwórku nie mają zbyt wiele miejsca. Całą swoją pracę podziel na kilka etapów.
- Najpierw przygotuj zwykłe plastikowe reklamówki oraz nasiona ulubionej odmiany marchwi.
- Następnie wyposaż się w odpowiednią ziemię. Idealna gleba do uprawy marchwi powinna być bogata w próchnicę i przepuszczalna. Dobrze sprawdzi się gleba średnio ciężka oraz lekko piaszczysto-gliniasta. Jednak prawda jest taka, że marchew urośnie prawie na każdym typie ziemi, jaki występuje w Polsce.
- Przygotowane reklamówki wypełnij ziemią. Ustaw je w słonecznym miejscu. Dzięki temu otrzymasz słodką marchew, a w jej korzeniach znajdzie się dużo karotenu.
- Kiedy już wypełnisz worki ziemią, to wykonaj w nich małe otwory drenażowe (ostrym narzędziem).
- Kolejny krok to zrobienie rowków i wrzucenie do nich nasion. Później zasyp otwory wodą oraz podlej swoją uprawę.
Zobacz także
Co można uprawiać w workach?
Po posianiu nasion musisz uzbroić się w cierpliwość. Pozostało Ci tylko wyrywanie chwastów, a także podlewanie marchwi. Plony zbierzesz po ok. 90 dniach. W tym celu rozetnij nożykiem reklamówki i wyrwij wszystkie marchewki. Musisz wiedzieć, że w workach możesz spokojnie uprawiać prawie wszystkie warzywa, a także zioła oraz rośliny owocowe (np. poziomki czy truskawki). Dobrym pomysłem jest też kupienie worków z ziemią uniwersalną, zrobienie w nich otworów i zasianie nasion.