Dzielę się z roślinami na działce ulubionym napojem. Mszyce uciekają w popłochu

Dzielę się z roślinami na działce ulubionym napojem. Mszyce uciekają w popłochu

coca-cola na mszyce w ogrodzie, fot. gettyimages
coca-cola na mszyce w ogrodzie, fot. gettyimages
12.06.2023 09:55

Mszyce są uciążliwymi szkodnikami, atakującymi prawie wszystkie rośliny w ogrodzie. Dlatego, jeśli zauważysz ich obecność, nie bagatelizuj tego. Do walki z nimi wykorzystaj popularny napój. Coca-Cola na mszyce zadziała lepiej niż środki ogrodnicze!

Coca-Cola, mimo że przeznaczona jest do spożycia, może też zadziałać na szkodniki w ogrodzie. Podpowiadamy, jak wykorzystać jej właściwości do pozbycia się mszyc.

Mszyce, czyli małe szkodniki

oprysk na mszyce, fot. freepik
oprysk na mszyce, fot. freepik

Jak działa Coca-Cola na mszyce?

Tajemnicą skuteczności Coca-Coli w zwalczaniu mszyc jest przede wszystkim jej skład. Zawiera ona w sobie bardzo dużo cukru, kwasu foliowego i kofeiny. A te, działają jak magnes na mszyce, gdyż insekty zdecydowanie lubią słodki smak. Co więcej, wspomniana kofeina ma właściwości owadobójcze. W jaki sposób działa ona na mszyce? Po kontakcie z nią owady po prostu giną. Kwas fosforowy niszczy ich ciała, dzięki czemu hamuje rozprzestrzenianie się szkodników na zaatakowanej roślinie i tych, znajdujących się w jej otoczeniu. Jednak nie należy używać Coca-Coli w nadmiarze, ponieważ możemy uzyskać odwrotny efekt - czyli zniszczyć roślinę. Jak zatem stosować napój, aby usunąć mszyce i nie nadwyrężyć kondycji rośliny?

Coca-Cola na mszyce, fot. getty images
Coca-Cola na mszyce, fot. getty images

Jak stosować Coca-Colę na mszyce?

Napój stosuj w formie oprysku (ten patent najlepiej sprawdzi się w ogrodzie). Poleca się, też aby używać Coca-Colę zamiennie wraz z innymi preparatami na mszyce. Dzięki temu uzyskasz najlepszy efekt. Natomiast Jeśli zauważysz mszyce na swojej roślinie doniczkowej, to wypróbuj trochę inny patent. Wlej napój do naczynia i postaw je obok doniczki. Szkodniki wyczują słodki zapach i wpadną do Coca-Coli. Tam dokończą już swojego żywota.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także