PoradyLajfhakiGąbka w toalecie to nie halloweenowy psikus. Dzięki niej oszczędzam pieniądze

Gąbka w toalecie to nie halloweenowy psikus. Dzięki niej oszczędzam pieniądze

gąbka w toalecie, fot. Genialne
gąbka w toalecie, fot. Genialne
21.10.2023 11:54

Chcesz, by twoja toaleta pachniała świeżością jak nigdy? Sprawdź poniższy trik na domowy odświeżacz, który będzie cię kosztował tyle, co kostka mydła. Gąbka zawieszona w toalecie ma specjalną funkcję, o której z pewnością nie słyszałeś.

Utrzymanie przyjemnego zapachu wewnątrz muszli klozetowej to nie lada wyzwanie. Zalewanie jej detergentem po każdym spłukaniu wody bywa nieco uciążliwe i po dłuższej praktyce wydaje się drogim zabiegiem. O wiele lepiej zda się trik z wykorzystaniem gąbki do naczyń i kawałka mydła. Pianka zabezpieczy rozpuszczanie detergentu, który stopniowo będzie uwalniał świeżość. Poniżej dokładne instrukcje, jak wykonać taką zawieszkę!

Jak zrobić odświeżacz do toalety?

Od zawsze denerwowało mnie to, że moje zawieszki są nieefektywne i zapach unosi się tylko przez pierwsze kilka godzin po założeniu kostki. Okazało się, że istnieje znacznie lepszy trik na rozprawienie się z tym problemem. Wystarczy, że przygotujesz kilka przedmiotów, które pomogą w skonstruowaniu zawieszki. Będą potrzebne: gąbka do mycia naczyń, kostka mydła o dowolnym zapachy, plastikowa zawieszka, którą odetniesz ze starej kostki. Poniżej zdradzamy jak wykonać domową zawieszkę do toalety. To bardzo proste, każdy sobie z tym poradzi!

Obraz

Trik na wykonanie zawieszki do sedesu

Zacznij od pokrojenia mydła na mniejsze kawałki. Przekrój je na pół, a następnie rozdziel na jeszcze mniejsze części. Połówkę zachowaj w jakimś pojemniczku na później, a niewielkie fragmenty przeznacz na zrobienie zawieszki. Weź myjkę do naczyń i natnij jej krótszy bok. Nożem zrób otwór, który sięgnie do połowy długości gąbki i wetknij tam kawałek mydła. Następnie przebij gąbkę przebij tak, by można było umocować w niej plastikową zawieszkę. Zaczep ją w ten sposób, by mocno trzymała przedmiot. Kolejny krok to zawieszenie gąbki na ściance toalety. Przy każdym spłukaniu będzie uwalniać aromat, który rozniesie się PO całej łazience. Wkład z mydła wymieniamy co 3-4 dni, gdy stary całkowicie się rozpuści. To tani i sprawdzony trik na domowy odświeżacz do toalet. Wypróbuj ten patent już dziś!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także