PoradyLajfhakiWrzucam to do pralki i w ten sposób pozbywam się sierści z ubrań

Wrzucam to do pralki i w ten sposób pozbywam się sierści z ubrań

gąbka w pralce fot. freepik
gąbka w pralce fot. freepik
31.08.2023 21:00

Gąbka do mycia naczyń nie służy tylko do czyszczenia talerzy, garnków, czy ewentualnie blatów kuchennych. Ma ona więcej zastosowań. Przyda się również w walce z sierścią na ubraniach. Oto jak działa gąbka w pralce. Ten patent pokochają wszyscy zwierzolubni!

Sierść na ubraniach to problem wielu posiadaczy zwierząt. Na szczęście jest na to sprytny patent, dzięki któremu można się ich pozbyć jeszcze w trakcie prania. Zaoszczędzi to wiele czasu i nerwów!

Do czego służy gąbka w pralce?

Kitchen sponge on the white background
Kitchen sponge on the white background

Domowy pochłaniacz wilgoci

Mówiąc o innych zastosowaniach gąbki do naczyń, warto wspomnieć, że zrobisz z niej pochłaniacz wilgoci, który zastosujesz w lodówce. Wystarczy świeżą i nową gąbkę położyć do szuflady z owocami i warzywami, a dzięki niej będą się wolniej psuły i nie pochłoną tak dużej ilości wilgoci. Kiedy stanie się wyraźnie mokra, można sukcesywnie wymienić ją na nową. Mało tego za jej pomocą możesz też uchronić roślinę przed zgniciem, wystarczy, że umieścisz w doniczce z ziemią gąbkę do naczyń, a kiedy zdarzy ci się przelać wodę, po prostu wchłonie ona jej nadmiar, dzięki temu korzenie pobiorą tyle, ile trzeba. Z tapicerowanych mebli też łatwo usuniesz osady i sierść, po prostu przejeżdżając po nich szorstką stroną. Teraz widzisz, jakie to wszystko jest proste!

Kitchen sponge on the wooden background
Kitchen sponge on the wooden background
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także