PoradyLajfhakiGórny kosz zmywarki ma ukrytą funkcję. Mało kto czyta o tym w instrukcji

Górny kosz zmywarki ma ukrytą funkcję. Mało kto czyta o tym w instrukcji

Górny kosz zmywarki ma ukrytą funkcję. Mało kto czyta o tym w instrukcji

15.03.2023 09:02, aktual.: 16.03.2023 14:56

Zmywarka oszczędza sporo wody i wielu ludzi nie wyobraża sobie bez niej życia. Przemienia brudne naczynia w perfekcyjnie czyste, eliminując obowiązek długiego stania przy zlewozmywaku. Zdarza się jednak, że są one zbyt duże i w żaden sposób się w niej nie mieszczą. Taką sytuację uratuje tylko ten ukryty przycisk w zmywarce, o którym niestety mało kto wie.

Okazuje się, że producenci zmywarek ukryli w nich funkcję, która pozwala na mycie nietypowych naczyń. Choć można o niej przeczytać w instrukcji, to nadal większość osób nie ma o niej pojęcia. A czy ty wiesz, do czego służy ten mały przycisk po bokach szuflady?

Jak układać naczynia w zmywarce?

Nie wyobrażasz sobie kuchni bez zmywarki? Trudno się dziwić. Ten sprzęt AGD okazuje się zbawieniem - zwłaszcza, kiedy czekają nas porządki po dużym gotowaniu lub imprezie. Jego główne zalety to oszczędność czasu, pojemność i praktyczność.

Używając zmywarki, nie marnujemy tak dużo wody,  jak w przypadku tradycyjnego mycia.  To również korzyść dla naszych dłoni. Płyn do naczyń może wywoływać suchość rąk i alergie. Korzystając z mycia automatycznego, unikamy bezpośredniego kontaktu z detergentem.

Zalety zmywarki doceniają też osoby z problemami kręgosłupa, ponieważ unikają dzięki niej wielu minut stania w jednej pozycji przy zlewie.

Zmywarka jest też z reguły urządzeniem dość pojemnym, chociaż może się zdarzyć, że układanie w niej naczyń będzie nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza, jeśli któreś z nich blokuje jej funkcjonowanie. Mamy na to sposób!

funkcje zmywarki fot. genialne.pl
funkcje zmywarki fot. genialne.pl

Trik na układanie naczyń w zmywarce

Naczynia mają różnorakie kształty i rozmiary, dlatego nie zawsze pasują do wielkości szuflady w zmywarce. Zbyt wysoki talerz może przyblokować prawidłowe działanie urządzenia, co nie oznacza jednak, że musimy myć go w zlewie. Są ukryte funkcje zmywarki, dzięki którym umyjesz nawet większe naczynia. Wystarczy, że wyciągniesz górną szufladę.

funkcje zmywarki fot. genialne.pl
funkcje zmywarki fot. genialne.pl

Następnie obniż w niej szynę (po obu stronach) i wsuń ponownie do zmywarki.

funkcje zmywarki fot. genialne.pl
funkcje zmywarki fot. genialne.pl

I gotowe! Wiatraczek umieszczony pod górnym koszem już nie zahaczy o talerz!

W końcu mam suche naczynia po wyjęciu ze zmywarki! Wystarczył prosty trik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także