DomGrzyb na ścianie wyparował, kiedy użyłam produktu za 9 zł

Grzyb na ścianie wyparował, kiedy użyłam produktu za 9 zł

Zazwyczaj nie widzimy go na pierwszy rzut oka, ponieważ rozwija się przez bardzo długi czas. Dopiero zielono-brązowe zmiany sprawiają, że zaczynamy się martwić. Podpowiadamy, jak usunąć grzyb rozwijający się na ścianie tanim produktem z apteki.

Grzyb na ścianie to nie kłopot, teraz wiem jak go usunąć
Grzyb na ścianie to nie kłopot, teraz wiem jak go usunąć
Źródło zdjęć: © Genialne, freepik

03.11.2023 09:30

W bardzo wielu domach jest to ogromny problem, który wynika z nadmiernej wilgoci. Pleśń często pojawia się w łazienkach, ponieważ są słabo wentylowane. Jednak nie jest to jedyna reguła jego występowania, równie często spotkać go możemy w kuchni lub sypialni. Okazuje się, że istnieje tani i skuteczny sposób na to, by z nim walczyć. Wcale nie musimy wydawać wiele, a przy tym tracić zdrowia oraz czasu. Wszystko, co będzie potrzebne, masz w domu.

Jak usunąć grzyba ze ścian?

Bardzo często walka z grzybem na ścianach jest nierówna, ponieważ tworzy się nie tylko ze względu na wilgoć. Zdarza się, że pleśń wynika ze struktury ścian budynku. Mimo to nie wolno dopuścić do jej dalszego rozprzestrzeniania się. Na rynku można znaleźć wiele preparatów, które bez problemu ją usuną. Jednak bywają one niemniej szkodliwe dla naszego zdrowia niż sama pleśń. Z tego powodu nie warto ryzykować. Lepiej zastosować domowe, naturalne oraz bezpieczne środki. Wszystko, czego potrzeba, znajdziesz we własnym domu, bez wydawania dodatkowych pieniędzy.

Pierwszym wymiataczem grzyba ze ścian jest olejek herbaciany. Należy zmieszać go w butelce z ciepłą wodą w proporcji 2:2, a następnie spryskać miejsca, gdzie znajduje się grzyb. Preparat musi pozostać na ścianie przez około 3 dni, dopiero po tym czasie można zetrzeć jego pozostałości mieszanką wody z mydłem. Warto pamiętać, aby dokładnie osuszyć to miejsce ręcznikiem papierowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pozostałe triki na usunięcie grzyba ze ścian

W tym celu równie dobrze sprawdzi się ocet spirytusowy. Wystarczy wymieszać go z wodą w proporcji 4:1. Specyfik ten sprawdza się nie tylko w kuchni, ale i w całym gospodarstwie domowym. Wykazuje silne działanie oczyszczające i dezynfekujące. Należy spryskać nim ścianę, a potem pozostawić do wchłonięcia na około godzinę. Po tym czasie pozostaje sięgnąć po gąbkę lub szmatkę i starannie go wyszorować. Dla lepszego efektu i gwarancji, że grzyb nie powróci, powtórz ten zabieg po kilku dniach.

Dobrym sposobem na walkę z wykwitami jest sól. Wystarczy nasypać jej niewielką ilość do miseczek lub podstawek, a następnie rozstawić pojemniki w miejscach, gdzie pojawił się grzyb. Pochłonie ona jego specyficzny zapach i samą wilgoć. W podobny sposób zadziała soda oczyszczona, która również pozbędzie się nieprzyjemnej woni. Tak samo zadziałają ziarna kawy, a przy okazji swoim aromatem odświeżą pomieszczenie.