Hortensja uciekająca panna młoda ma olśniewające kwiaty i lekko się rumieni

Hortensja uciekająca panna młoda, fot. gettyimages
Hortensja uciekająca panna młoda, fot. gettyimages

25.05.2023 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hortensja uciekająca panna młoda to nieziemska odmiana, która zachwyca swoimi kwiatami. Ty też możesz zacząć ją uprawiać w donicach lub na rabatach.

Hortensja Runaway Bride charakteryzuje się  śnieżnobiałymi kwiatami, które są rozsiane na całej długości jej pędów. Dodatkowo jest ich znacznie więcej niż na gałązkach przeciętnych kwiatów. Właśnie to czyni z tej hortensji niezwykłą odmianę, którą zachwycą się nie tylko przyszłe panny młode.

Jaka jest najpiękniejsza hortensja?

Hodowlana nazwa hortensji Runaway Bride brzmi 'Snow White'. Ona została powołana do życia w Japonii. Jej twórca był pod tak ogromnym jej wrażeniem, że od razu skojarzyła mu się z urodziwą panną młodą. Inne hortensje wytwarzają kwiaty tylko na końcach pędów. Natomiast Runaway Bride ukwiecone są całe pędy. Płatki na początku mają kolor jasnozielony, a później wybarwiają się na biało. Co ciekawe pod wpływem niskiej temperatury mogą stać się lekko różowe. Jak zarumieniona panna młoda. Hortensja osiągnie tylko metr wysokości. W związku z tym jest polecana szczególnie do uprawy w donicach. Ważne jest też to, że jesienią również odznacza się dekoracyjnością. Jej liście stają się pomarańczowo-czerwone. Jednak na zimę całkiem opadną.

Hortensja uciekająca panna młoda, fot. gettyimages
Hortensja uciekająca panna młoda, fot. gettyimages

Jakie warunki lubi hortensja uciekająca panna młoda?

Biała hortensja ma podobne upodobania uprawowe, co inne jej koleżanki. Przede wszystkim preferuje półcieniste stanowiska. Nie wystawiaj jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ani nie ustawiaj w całkowitym cieniu. Wybierz ziemię żyzną i o lekko kwaśnym odczynie. Hortensja musi mieć cały czas lekko wilgotną glebę. Dlatego tak ważne jest regularne podlewanie. Jednak uważaj, aby nie przelać rośliny, gdyż wówczas dość szybko może ulec destrukcji. Nie zapominaj także o nawożeniu. Rób to koniecznie przed rozpoczęciem kwitnienia oraz po zakończeniu tego okresu. Do tego celu stosuj specjalne nawozy przeznaczone dla roślin kwasolubnych. Dzięki temu dostarczysz hortensji wszystkich niezbędnych składników. Musisz też wiedzieć, że uciekająca panna młoda jest odporna na niskie temperatury. Potrafi wytrzymać mrozy sięgające 20 stopni Celsjusza.

Hortensja uciekająca panna młoda, fot. gettyimages
Hortensja uciekająca panna młoda, fot. gettyimages
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także