PoradyRozpuść w wodzie i podlej anturium. Szybko wypuści nowe kwiaty

Rozpuść w wodzie i podlej anturium. Szybko wypuści nowe kwiaty

anturium nie kwitnie, fot. Getty Images
anturium nie kwitnie, fot. Getty Images

29.04.2023 23:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anturium zawdzięcza swoją popularność pięknym, najczęściej czerwonym kwiatom i dużym liściom w kształcie serca. Aby się nimi cieszyć, trzeba odpowiednio pielęgnować tę wymagającą roślinę. Podpowiadamy, co zrobić, kiedy anturium nie kwitnie.

Kwiaty anturium utrzymują się od lutego do września. Długi okres kwitnienia to duża zaleta tej rośliny. Niestety, jest ona dość wymagająca. Nieodpowiednie warunki uprawy mogą sprawić, że anturium przestaje rosnąć i nie kwitnie. Na szczęście można łatwo zaradzić takiej sytuacji, robiąc domową odżywkę. Potrzebny jest tylko jeden składnik.

Dlaczego anturium nie kwitnie?

Powody braku kwiatów mogą być różne. Być może anturium ma za mało światła. Musisz ustawić je w ciepłym i jasnym miejscu, ale nie może być bezpośrednio wyeksponowane na działanie promieni słonecznych. Jeśli anturium nie kwitnie, być może jest niewłaściwie podlewane. Roślina ta powinna być obficie nawadniana, ale musisz uważać, ponieważ nadmiar wody spowoduje odbarwienia na liściach. Co ważne, anturium powinieneś podlewać przefiltrowaną, odstaną wodą. Nie przesadzaj z nawozem. Jeśli dostarczysz kwiatowi zbyt wiele azotu, wypuści mnóstwo nowych liści, ale nie będzie kwitnąć. Podobnie stanie się, jeśli roślina będzie wystawiona na działanie zimnych przeciągów. Nie stawiaj jej w pobliżu uchylonego okna. Ostatnim powodem zaprzestania kwitnienia anturium jest brak zimowego okresu spoczynkowego.

Co robić, kiedy anturium nie kwitnie? Fot. Getty Images
Co robić, kiedy anturium nie kwitnie? Fot. Getty Images

Co zrobić, kiedy anturium nie kwitnie?

Jeśli zauważyłeś, że anturium nie kwitnie, na początek upewnij się, że nie popełniasz żadnego z błędów, które wskazaliśmy. Być może wystarczy przestawić roślinę w jaśniejsze lub pozbawione przeciągów miejsce. Jeśli wszystko robisz, jak trzeba, a kwiaty nadal się nie pojawiły, możesz zastosować domową odżywkę. Aby pobudzić roślinę do wzrostu i kwitnienia, możesz wykorzystać drożdże piwne. Znajdziesz je w marketach oraz sklepach ze zdrową żywnością. Odżywka z drożdży dostarczy anturium witamin z grupy B, które pobudzą jego wzrost i wzmocnią korzenie. Dobroczynny wpływ na roślinę będą miały również zawarte w drożdżach: potas, fosfor, cynk oraz magnez.

Kiedy anturium nie kwitnie, sięgnij po drożdże piwne. Fot. Getty Images
Kiedy anturium nie kwitnie, sięgnij po drożdże piwne. Fot. Getty Images

Jak stosować nawóz z drożdży piwnych?

Przygotowanie nawozu z drożdży piwnych nie jest skomplikowane.

  • Wymieszaj 1 łyżeczkę drożdży piwnych z 1 litrem wody.
  • Stosuj odżywkę raz na 15 dni. Anturium szybko powinno zakwitnąć.
  • Możesz wykorzystać ten sam patent również w przypadku innych roślin doniczkowych, które przestały wypuszczać kwiaty.

10 trików OGRODNIKÓW, po których rośliny rosną jak szalone

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także