PoradyIdź do kuchni i podpal starą szczoteczkę do zębów. Będziesz zaskoczony

Idź do kuchni i podpal starą szczoteczkę do zębów. Będziesz zaskoczony

jak umyć wnętrze butelki? fot. genialne.pl
jak umyć wnętrze butelki? fot. genialne.pl
Manuel
07.03.2023 11:25

Być może nieraz zachodziłeś w głowę i zastanawiałeś się, jak umyć wnętrze butelki lub podobnego pojemnika, zwłaszcza jeśli są w nim zaschnięte resztki. Pokażemy prosty trik, dzięki któremu zrobisz to bez problemu.

"Ale jak ja mam się tam dostać do środka?"

Mycie wnętrza butelek, wazonów i wszelkich pojemników posiadających stosunkowo wąską szyjkę potrafi być prawdziwą zmorą. Często bardzo trudno jest dostać się do środka i zrobić to dobrze. Zwłaszcza jeśli nasza dłoń nie jest w stanie się przecisnąć przez wąski otwór naczynia. Pół biedy jeszcze, jeśli dany pojemnik nie jest mocno zabrudzony.

Prawdziwym koszmarem natomiast jest dokładne wymycie pojemnika, w którym znajdują się zaschnięte zabrudzenia. Nawet silny detergent czy gorąca woda (a nie zawsze można jej użyć do każdego naczynia) same ot tak nie usuną takich resztek.

Co wtedy zrobić? Przecież nie pozostawimy butelki czy brudnego wazonu ani go nie wyrzucimy.

Jak umyć wnętrze butelki, fot. genialne.pl
Jak umyć wnętrze butelki, fot. genialne.pl

Jak umyć wnętrze butelki? Wykorzystaj sztuczkę ze szczoteczką

Na szczęście istnieje prosta sztuczka ze szczoteczką do zębów, dzięki której sobie z takimi trudnymi zabrudzeniami poradzisz. I to nawet w przypadku pozornie najbardziej niedostępnych miejsc. Aby ją wykorzystać, będziesz musiał niestety nieodwracalnie zniszczyć jedną szczoteczkę do zębów. Warto więc użyć takiej, którą już i tak miałbyś niedługo wyrzucić. Ostatecznie możesz też kupić najtańszy model w sklepie.

Jeśli chcesz wyszorować zaschnięte wnętrze butelki, ale dłoń nie jest w stanie przejść przez wąskie gardło szyjki, to możesz wykorzystać do tego nieco przerobioną szczoteczkę do zębów.

Weź ją ręki, a do drugiej ręki - zapalniczkę i podgrzej główkę szczoteczki tak, aby się odchyliła do tyłu. Zrobisz to, podgrzewając ją w mniej więcej połowie i w razie potrzeby lekko odginając do tyłu. Jeśli nie masz pewności, jak to dokładnie zrobić, to pokazuje to ten fragment naszego filmiku:

W ten sposób szczoteczka stała się niejako "obrotowa" i teraz będziesz nią w stanie usunąć wszystkie zabrudzenia. Nawet te, które normalnie byłoby trudno dosięgnąć ze względu na ostry kąt, pod jakim się znajdują. Dzięki tej prostej sztuczce szybko wyczyścisz wnętrze każdej butelki i każdego wazonu o wąskiej szyjce.

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także