PoradyLajfhakiIluzja optyczna, która mówi, jakim typem człowieka jesteś. Sprawdza się u każdego!

Iluzja optyczna, która mówi, jakim typem człowieka jesteś. Sprawdza się u każdego!

Złudzenie optyczne, które mówi o twoim charakterze, fot. Tiktok/ Mia_yilin
Złudzenie optyczne, które mówi o twoim charakterze, fot. Tiktok/ Mia_yilin
17.10.2023 21:27

Czy wiesz, czym jest iluzja optyczna? Można nią nazwać zjawisko, gdzie mózg błędnie interpretuje widziany obraz. Wszystko za sprawą kształtów, kolorów, cieni czy perspektywy. Co ciekawe, każdy może zobaczyć zupełnie coś innego. Mia Yilin opublikowała TikToka, gdzie widać nieoczywisty obrazek. To, co na nim widzisz, mówi wiele o twojej naturze.

Przeglądając różnego rodzaju iluzje, nie możesz zbyt długo zastanawiać się nad ich znaczeniem. Mają to być twoje pierwsze skojarzenia po zobaczeniu danego obrazka. Zbyt długie rozpatrywanie będzie nieskuteczne i zamiast intuicji zaczniesz studiować grafiki pod względem logiki. Poniżej znajdziesz jeden z testów — wynik może cię zszokować!

Iluzja optyczna to milion opcji na jednym obrazku

Nasz umysł to coś w rodzaju komputera z nieskończenie dużymi zasobami. Może on odbierać tysiące bodźców na sekundę, a każdy z nich pochodzi z innego zmysłu. Pewna kobieta postanowiła poprowadzić specjalne konto na TikToku, gdzie publikuje nagrania z różnymi obrazkami. Zadaniem widzów jest wypisanie pierwszych skojarzeń, a następnie zweryfikowanie odpowiedzi dopasowanej do tego obrazka. Co ciekawe, większość komentujących przyznaje rację co do diagnozy i jest w szoku, że jedna grafika jest w stanie ich rozgryźć. Wrzucamy jeden z takich testów. Co widzisz, patrząc na grafikę z fioletowym tłem? Poniżej spisaliśmy wszystkie rozwiązania.

Jeden obrazek, dwie odpowiedzi

Jeżeli pierwsza rzecz, jaką ujrzałeś, to widelec, psychologia mówi, że masz problemy z prokrastynacją. Odkładasz wszystko na później, szukasz wymówek i łatwo cię rozproszyć. Pracodawca widzi w tobie potencjał, lecz brakuje mu zaufania do ciebie, czy podołasz wszystkim zadaniom. Sukces jest w zasięgu twojej ręki, lecz musisz popracować nad dyscypliną. Dłoń symbolizuje pedantyczność i świetną organizację czasu. Twój zespół w pracy wie, że może na tobie polegać, lecz pamiętaj, nie samą pracą człowiek żyje i odpoczynek jest równie ważny! Bez odpowiedniej ilości relaksu będziesz wykorzystywał jedynie część swoich zasobów. Daj czasami na luz!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także