PoradyLajfhakiInni je wyrzucają. Ja rozsypuję w ogrodzie na mrówki i ślimaki

Inni je wyrzucają. Ja rozsypuję w ogrodzie na mrówki i ślimaki

co odstrasza kawa fot. genialne.pl
co odstrasza kawa fot. genialne.pl
07.06.2023 13:00

W twoim ogrodzie lub domu zalęgły się szkodniki? Zastanawiasz się, co zrobić, aby skutecznie się ich pozbyć? Mamy na to skuteczny domowy sposób. Zobacz, co odstrasza kawa i jak ją zastosować, aby niechciani goście opuścili twoją przestrzeń.

Wydaje się, że kawa nadaje się tylko do picia lub ewentualnie jako nawóz. Okazuje się, że ma kolejne zastosowanie, jako odstraszacz na ogrodowe i domowe szkodniki. Dowiedz się, jak jej użyć, aby skutecznie "wyprosić" mrówki, ślimaki czy mszyce bez użycia szkodliwej chemii.

Co odstrasza kawa?

Aromatyczna i dodająca kopa o poranku, czyli kawa. Niektórzy jej miłośnicy potrafią wypić jej nawet kilka filiżanek dziennie! Okazuje się, że ten popularny i uwielbiany napój ma szereg zastosowań. W tym działa skutecznie na szkodniki. Pomoże ci pozbyć się z ogrodu: mszyc, mrówek, ślimaków, a także much, komarów czy karaluchów. Bezpiecznie dla środowiska i bez stosowania silnej chemii, która chociaż skuteczna, wcale nie jest zdrowa i neutralna dla roślin. Nie trzeba też jej wiele, aby zadziałała. Jak ją zastosować, aby pozbyć się tych niechcianych gości w najbliższym otoczeniu?

Kawa doskonale odstrasza ślimaki. Fot. Genialne.pl
Kawa doskonale odstrasza ślimaki. Fot. Genialne.pl

Jak stosować kawę na szkodniki

Zrobienie domowego środka na szkodniki z kawy jest banalne! Zrobisz go w kilku krokach:

  1. Zbierz fusy z kawy.
  2. Zostaw, aby wyschły.
  3. Kiedy wyschną, rozsyp je w miejscach zaatakowanych przez szkodniki.
  4. Możesz też zastosować bezpośrednio na rośliny, aby je chronić.
  5. Powtarzaj to regularnie - zwłaszcza po deszczu.
Fusy z kawy to świetny sposób na mszyce. Fot. Genialne.pl
Fusy z kawy to świetny sposób na mszyce. Fot. Genialne.pl

Jakie zwierzęta nie lubią zapachu kawy?

Kiedy to zrobisz, obserwuj, jak mszyce, muchy czy ślimaki znikają z twojego ogrodu! Dla wzmocnienia efektu możesz też połączyć fusy z kawy z: miętą pieprzową, goździkami, skórką cytrusową. Środek ten możesz użyć na bezpańskie zwierzęta, które wizytują w twoim ogrodzie. Zastosowanie go działa bowiem odstraszająco na: króliki, psy, koty i ptaki, w tym również gołębie, będące prawdziwym utrapieniem, a także wszelkie gryzonie. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się tym, że Twoje uprawy są bezpieczne i relaksować się w ogrodzie, kiedy tylko najdzie cię na to ochota.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także