PoradyNowy trend w aranżacji balkonów i tarasów. Czyszczenie tej nawierzchni to bułka z masłem

Nowy trend w aranżacji balkonów i tarasów. Czyszczenie tej nawierzchni to bułka z masłem

Jak czyścić sztuczną trawę? Fot. Freepik
Jak czyścić sztuczną trawę? Fot. Freepik
07.06.2023 16:44

Sztuczna trawa to dobra alternatywa dla płytek, drewnianej nawierzchni czy desek kompozytowych, które zwykle kładzie się na balkonach i tarasach. Ciekawie się prezentuje i jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu. Podpowiadamy, jak czyścić sztuczną trawę, by na długo zachowała piękny wygląd.

Coraz więcej osób decyduje się położyć na tarasie lub balkonie sztuczną trawę. To ciekawe pod względem aranżacyjnym rozwiązanie ma wiele zalet. Sztuczna trawa jest stosunkowo łatwa w czyszczeniu i konserwacji. Podpowiadamy, jak powinieneś o nią dbać.

Jak dbać o sztuczną trawę?

Jeśli położyłeś na tarasie lub balkonie sztuczną trawę, musisz o nią odpowiednio dbać. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że będzie pięknie prezentowaćsię przez długi czas. Regularnie szczotkuj nawierzchnię. Możesz używać do tego szczotki lub zwykłej miotły. Zadbaj również o równomierne rozstawienie mebli i sprzętów ogrodowych. Aby nawierzchnia się nie odgniatała, regularnie zmieniaj ich rozstawienie. Nie używaj otwartego ognia i uważaj z gorącymi przedmiotami, by jej nie nadpalić. Pamiętaj również, by odpowiednio czyścić sztuczną trawę.

Jak czyścić sztuczną trawę? Fot. Freepik
Jak czyścić sztuczną trawę? Fot. Freepik

Jak czyścić sztuczną trawę na co dzień?

Czyszczenie sztucznej trawy daje najlepsze efekty, kiedy odbywa się regularnie. Nie musisz jednak co tydzień jej prać. Jeśli nie doszło do poważniejszych zabrudzeń, zamieć ją szczotką, by pozbyć się kurzu i innych pyłków. W przypadku dużej ilości drobinek możesz użyć dmuchawy lub grabi z końcówkami z tworzywa sztucznego. Jeśli na sztucznej trawie pojawiły się plamy po napojach, nie musisz się martwić. Łatwo zmyjesz je wodą, która nie wnika w nawierzchnię.

Jak czyścić sztuczną trawę? Fot. Freepik
Jak czyścić sztuczną trawę? Fot. Freepik

Jak pozbyć się trudniejszych zabrudzeń ze sztucznej trawy?

Warto również wiedzieć, jak czyścić sztuczną trawę z trudniejszych zabrudzeń.

  • Odchody ptaków, psów oraz kotów najlepiej pozostaw do wyschnięcia, a następnie delikatnie usuń manualnie. Na zakończenie czyszczone miejsce umyj wodą.
  • Gumę do żucia również powinieneś usunąć ręcznie. Aby ułatwić sobie zadanie, możesz ją zmrozić, wykorzystując kostki lodu. Dzięki temu łatwiej odklei się od powierzchni sztucznej trawy.
  • Jeśli po tych zabiegach na powierzchni pozostały resztki zabrudzeń, spróbuj użyć delikatnego detergentu. Zanim nałożysz go na brud, sprawdź w słabo widocznym miejscu, czy nie zniszczy sztucznej trawy.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także