PoradyLajfhakiNakładam to na szczotkę i szoruję toaletę. Osad z kamienia znika w mgnieniu oka

Nakładam to na szczotkę i szoruję toaletę. Osad z kamienia znika w mgnieniu oka

jak czyścić toaletę, fot. Genialne.pl
jak czyścić toaletę, fot. Genialne.pl

05.05.2023 13:54

Osad z kamienia w muszli sedesowej nie jest przyjemnym widokiem. Zdarza się, że trudno się go pozbyć, nawet jeśli długo szorujesz. Podpowiadamy, jak czyścić toaletę, wykorzystując pewien nietypowy produkt.

Regularne czyszczenie toalety jest konieczne ze względów higienicznych, ale również estetycznych. Widok osadu z kamienia w sedesie jest wręcz odpychający. Niestety zdarza się, że takie zabrudzenia trudno doczyścić. Z pomocą może przyjść jeden z produktów, które znajdują się w kosmetyczkach większości mężczyzn.

Czym czyścić toaletę?

Kamień w toalecie jest nieuniknioną konsekwencją jej użytkowania. Osad (tworzony w większości przez cząsteczki wapnia oraz magnezu) powstaje, kiedy woda pozostająca na powierzchni paruje i wysycha. Jedyne, co możesz zrobić, to regularnie zmywać zabrudzenia. Pomoże w tym jeden z kosmetyków, który prawdopodobnie masz w domu. Tym kosmetykiem jest pianka do golenia (nie żel!). Być może ten wybór wydaje się nieco zaskakujący, ale ten patent naprawdę działa. Pianka do golenia ma doskonałe właściwości czyszczące oraz nabłyszczające i z łatwością pomoże usunąć osad z kamienia, który powstał w toalecie. Ta sztuczka jest niezwykle prosta, ale bardzo skuteczna.

Jak czyścić toaletę? Fot. Getty Images
Jak czyścić toaletę? Fot. Getty Images

Jak czyścić toaletę pianką do golenia?

Zastosowanie pianki do golenia do czyszczenia toalety jest bardzo proste. Nanieś preparat na szczotkę do czyszczenia WC. Energicznymi ruchami wyszoruj wnętrze muszli sedesowej. Pozostaw piankę na powierzchni na kilka minut, aby zaczęła działać. Na koniec dokładnie przetrzyj toaletę i spłucz resztki pianki do golenia wodą. Po zastosowaniu tej sztuczki osad z kamienia zniknie, a powierzchnia sedesu będzie czysta i błyszcząca.

Jak czyścić toaletę? Fot. Getty Images
Jak czyścić toaletę? Fot. Getty Images

Co oprócz toalety umyjesz pianką do golenia?

Właściwości czyszczące pianki do golenia możesz wykorzystać również na inne sposoby. Ten popularny kosmetyk doskonale sprawdzi się również przy usuwaniu osadu z kamienia na słuchawce i pozostałych elementach baterii prysznicowej.

  • Nałóż piankę na każdy element baterii prysznicowej i dokładnie rozprowadź na całej powierzchni.
  • Odczekaj kilka minut, by pianka zaczęła działać.
  • Wytrzyj baterię prysznicową szmatką i spłucz resztki pianki.

Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także