Mieszam z wodą i myję prysznic. Kamień sam się rozpuszcza i spływa z całej powierzchni!
Zwykle używamy go tylko w czasie prania odzieży. Ten niepozorny preparat, który znajduje się w każdej łazience, ma jednak wiele różnych zastosowań. Płyn do płukania tkanin na kamień i osad w łazience zadziała lepiej niż drogie sklepowe detergenty!
26.04.2023 14:54
Podstawowe zastosowanie płynu do płukania to zmiękczanie tkanin. Używanie go w czasie prania skraca czas suszenia ubrań, ułatwia prasowanie, a także zapobiega elektryzowaniu się odzieży. Choć jest to środek dość delikatny, z łatwością zastąpi wiele domowych preparatów chemicznych, które wykorzystujesz w czasie sprzątania. Doskonale poradzi sobie m.in. z zaciekami i kamieniem w łazience.
Kamień to zmora każdej łazienki
Osad z kamienia oraz zacieki to problemy, z którymi boryka się każdy z nas. Woda, szczególnie ta twarda, pozostaje na różnych powierzchniach, a po wyschnięciu pozostawia brzydkie ślady. To wina obecnych w cieczy cząsteczek wapnia i magnezu. Usunięcie osadu najczęściej wymaga zastosowania żrącej chemii, która niszczy skórę dłoni, a także długiego szorowania. Mimo tego efekt bywa daleki od ideału. Alternatywą dla standardowych metod walki z kamieniem w łazience jest płyn do płukania tkanin. To doskonały sposób na uporczywy kamień i osad.
Zobacz także
Jak wykorzystać płyn do płukania tkanin na kamień i osad?
Płyn do płukania świetnie zadziała na kamień i osad, które powstają w kabinie prysznicowej, również na jej szybach. Możesz zastosować go także, by doczyścić pozostałe elementy wyposażenia łazienki. Najwygodniej będzie, jeśli przygotujesz preparat na kamień i osad w misce. Połącz płyn do płukania z wodą w proporcji 1:2. Zamocz w nim ściereczkę, a następnie dokładnie umyj kabinę. Zostaw środek na powierzchni na kilka minut. Następnie spłucz czystą wodą. Na ścianach kabiny oraz baterii prysznicowej nie zostanie nawet ślad po kamieniu i zaciekach. Wszystko będzie lśniło czystością!
Płyn do płukania tkanin jest dobry nie tylko na kamień i osad
Płyn do płukania sprawdzi się nie tylko przy usuwaniu zabrudzeń w łazience. Jego właściwości sprawiają, że możesz wykorzystać go również do:
- czyszczenia przypalonych garnków (wlej łyżeczkę do garnka, zalej wodą i zagotuj, a potem spłucz zabrudzenia),
- usuwania plam z lakieru do włosów (zmieszaj w proporcji 1:1 z wodą i rozpyl za pomocą spryskiwacza, a następnie zetrzyj ściereczką z mikrofibry),
- czyszczenia pędzli (użyj 1 łyżeczki płynu na 1 szklankę wody),
- mycia podłóg oraz okien (wymieszaj go z wodą w proporcji 1:4),
- usuwania śladów po naklejkach (zmieszaj z wodą w proporcji 1:1 i nakładaj przy pomocy gąbki),
- odświeżania mebli oraz dywanów (dodaj odrobinę płynu i szczyptę sody oczyszczonej do wody w butelce ze spryskiwaczem i nanieś na materiał, pozostaw do wyschnięcia),
- usuwania starej tapety (zmieszaj go z wodą w proporcji 1:5, a następnie namocz tapetę, po wyschnięciu łatwo ją zeskrobiesz).