PoradyJak oczyścić dom z negatywnej energii? Rośliny mają magiczne właściwości, wykorzystaj je

Jak oczyścić dom z negatywnej energii? Rośliny mają magiczne właściwości, wykorzystaj je

jak oczyścić dom z negatywnej energii, fot. gettyimages
jak oczyścić dom z negatywnej energii, fot. gettyimages
Manuel
08.05.2023 16:46

Jeśli czujesz przemęczenie, jesteś zestresowany i ogólnie osłabiony, a twój dom zamiast miejscem odpoczynku stał się źródłem negatywnej energii, to jest to znak, że zarówno ty, jak i twoje mieszkanie, potrzebujecie oczyszczenia. Jednym ze sposobów na zrobienie tego jest wykonanie rytuału za pomocą kadzideł takich jak Palo Santo i biała szałwia. Poradzimy ci, jak oczyścić dom z negatywnej energii i sprawić, by ponownie był miejscem, w którym można przyjemnie spędzać czas.

Zarówno Palo Santo, jak i biała szałwia, były od pradawnych czasów stosowane do zabiegów oczyszczających. Korzystały z nich bardzo różne kultury i ludy — głównie te z Ameryki Środkowej, Południowej i różnych wysp oceanicznych. W ostatnich latach ludzie na nowo odkrywają zalety tych niezwykłych roślin.

Jak oczyścić dom z negatywnej energii za pomocą Palo Santo?

Palo Santo znaczy dosłownie "święte drzewo" i było kiedyś stosowane przede wszystkim przez szamanów przy ceremoniach religijnych (ale przez innych ludzi na własny użytek również). Zdaniem wielu stosujących je osób wykazuje ono działanie oczyszczające umysł i przestrzeń, w której zostanie rozpalone. Poza tym koi zmysły, uspokaja i wycisza. Odpręża także umysł i ciało, uwalnia od stresu, redukuje napięcie i kreuje pozytywną atmosferę. Bardzo wiele osób rozpala Palo Santo przy medytacji albo podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. Możesz też po prostu użyć go po to, żeby móc się zrelaksować. Jeśli chcesz z jego pomocą oczyścić cały swój dom z negatywnej energii, to weź do ręki kawałek drewienka, zapal je, a chwilę potem zdmuchnij. Powinno zacząć się żarzyć i ma wydobywać się z niego niewielki dym. Okadź nim każde pomieszczenie w swoim domu. Następnie wygaś je lub daj mu się dopalić do końca.

jak oczyścić dom z negatywnej energii, fot. getty images
jak oczyścić dom z negatywnej energii, fot. getty images

Jak oczyścić dom z negatywnej energii za pomocą białej szałwii?

Biała szałwia ma podobne właściwości do Palo Santo, choć w odróżnieniu od niej była (i jest w wielu kulturach nadal) wykorzystywana nie tylko do religijnych i osobistych rytuałów, ale także w medycynie naturalnej. Ma ona bowiem właściwości antyalergiczne i bakteriobójcze. Wspomaga także działanie układu pokarmowego i oddechowego oraz łagodzi bóle gardła. Stosuje się ją nie tylko poprzez zapalenie jej ziela, ale także w formie naparów i jako składnik wielu potraw (często jest dodawana do miodu). Okadzanie domu białą szałwią:

  • pozwala zdjąć rzucone uroki,
  • uwalnia pomieszczenia od złej energii,
  • oddala negatywne moce,
  • oczyszcza duszę, ciało i umysł,
  • daje ochronę przed energetycznymi wampirami.

W celu oczyszczenia domu stosuje się ją dokładnie tak samo jak Palo Santo.

jak oczyścić dom z negatywnej energii, fot. getty images
jak oczyścić dom z negatywnej energii, fot. getty images

Coraz więcej psów spaceruje z żółtą wstążką. Jeśli takiego spotkasz, lepiej odejdź!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także