PoradyOto dlaczego raz w miesiącu powinieneś owinąć słuchawkę prysznica woreczkiem foliowym

Oto dlaczego raz w miesiącu powinieneś owinąć słuchawkę prysznica woreczkiem foliowym

Jak odkamienić słuchawkę prysznica? Fot. Genialne.pl
Jak odkamienić słuchawkę prysznica? Fot. Genialne.pl
31.08.2023 12:58

Woda pod prysznicem słabo leci? Jeśli dobrze przyjrzysz się słuchawce, prawdopodobnie zobaczysz, że pokrywa ją warstwa kamienia, która znacznie zmniejsza średnicę dziurek, przez które leci woda. Podpowiadamy, jak skutecznie odkamienić słuchawkę prysznica i to bez szorowania.

W łazience kamień pojawia się niemal na każdej powierzchni. W końcu większość urządzeń ma styczność z wodą, która paruje i pozostawia brzydkie, trudne do usunięcia ślady. Słuchawka pokryta takim osadem nie tylko nieestetycznie wygląda, ale też nie działa jak należy. Przez zapchane kanaliki woda leci znacznie wolniej niż powinna, co bywa irytujące i uciążliwe. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak odkamienić słuchawkę prysznica. Znamy prosty patent na pozbycie się osadu bez szorowania.

Jak odkamienić słuchawkę prysznica?

Aby dziurki w słuchawce zawsze były drożne, raz w miesiącu powinieneś zastosować prostą sztuczkę. Odkręć słuchawkę prysznicową. Przygotuj plastikowy woreczek, do którego się ona zmieści. Wlej do środka 1/3 szklanki wody i 2/3 szklanki białego octu. Następnie zanurz w miksturze słuchawkę. Upewnij się, że płyn pokrywa całą jej powierzchnię, a następnie szczelnie zamknij woreczek, np. przy pomocy gumki recepturki. Zostaw słuchawkę w wodzie z octem na całą noc.

Jak skutecznie odkamienić słuchawkę prysznica? Fot. Freepik
Jak skutecznie odkamienić słuchawkę prysznica? Fot. Freepik

Jaki efekt daje ten zabieg?

Po całej nocy moczenia słuchawki prysznicowej w wodzie z octem możesz wyjąć ją z torebki. Od razu zauważysz, że nie ma na niej ani śladu kamienia. To dlatego, że ocet całkowicie go rozpuścił. Zamontuj słuchawkę pod prysznicem i uruchom ciepłą wodę. Pozwól jej lecieć przez ok. 1 minutę, by z wnętrza słuchawki wyleciały ewentualne pozostałości kamienia oraz octu. Po puszczeniu wody jej ciśnienie powinno być wyraźnie większe niż przed umyciem słuchawki. Wszystko dlatego, że woda z octem wypłukała kamień nie tylko z jej powierzchni, ale również ze środka kanalików, przez które leci woda.

Jak odkamienić słuchawkę prysznica? Fot. Freepik
Jak odkamienić słuchawkę prysznica? Fot. Freepik

Jak szybko usunąć kamień z dziurek słuchawki prysznicowej?

Jeśli nie chcesz zdejmować słuchawki i zostawiać na noc w wodzie z octem, możesz wyczyścić jej dziurki i poprawić ciśnienie wody również w inny sposób. Potrzebujesz jedynie czyścików do przestrzeni międzyzębowych. Te niewielkie szczoteczki (przypominające nieco szczotki do czyszczenia butelek, ale o wiele mniejsze) kupisz w drogerii za kilkanaście złotych. Weź jedną z nich i wkładaj kolejno do każdej dziurki w słuchawce prysznicowej. Następnie włącz wodę. Ze słuchawki powinien wypłynąć rdzawy osad, czyli kamień, który znajdował się wewnątrz kanalików.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także