PoradyLajfhakiPojechałam do babci na wakacje. Na wsiach właśnie tak czyszczą prysznice

Pojechałam do babci na wakacje. Na wsiach właśnie tak czyszczą prysznice

jak wyczyścić prysznic, fot. Genialne, Youtube/Women's DIY
jak wyczyścić prysznic, fot. Genialne, Youtube/Women's DIY
26.08.2023 15:29

Łazienka to miejsce, które powinno być szczególnie czyste i sterylne, aby nie pojawiały się w niej bakterie lub pleśń. Należy systematycznie dbać o jej czystość. Podpowiadamy, jak wyczyścić prysznic sprawdzonym sposobem babci.

Bardzo często ze względu na ogromną wilgoć właśnie tam rozwija się pleśń, która jest niebezpieczna dla zdrowia. Na dodatek osad z twardej wody również wpływa na złą kondycję armatur oraz kabin, a po jednym prysznicu już mogą wyglądać jak pobojowisko. Jednak istnieje na to prosty sposób za grosze.

Jak wyczyścić prysznic?

Czyszczenie prysznica lub wanny to największa zmora każdej pani domu. Trzeba dużo się nagimnastykować, aby doprowadzić ich powierzchnię do ładu. Po takim maratonie często narzekamy na bolące plecy, ręce i nogi, a wysilamy się całkowicie niepotrzebnie. Wystarczą dwa gadżety, a w zasadzie miotła oraz pianka do golenia. Na włosie, które powinno być gęste, wyciśnij piankę i nałóż hojnie na całą powierzchnię szczoty. Teraz zacznij energicznie szorować nią wnętrze kabiny prysznicowej, a po kilku minutach zauważysz efekt tej metody. Podczas czyszczenia pamiętaj o zakamarkach, w których zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Warto też kilkukrotnie przeczyścić miotłą ściany, jeśli znajdują się na nich płytki, w ten sposób oszczędzisz dodatkowy czas na ich mycie. Na koniec wszystko dokładnie spłucz bieżącą wodą, a płytki pod prysznicem staną się jaśniejsze o kilka tonów.

Obraz

Czyszczenie kabiny prysznicowej to pestka

Ten element wyposażenia łazienki jest niezwykle ważny, ponieważ jako pierwszy rzuca się w oczy. Kiedy są na nim nieestetyczne białe ślady, to wydaje się, że cała łazienka jest brudna. Utrzymanie kabiny w czystości poprawi więc komfort mycia się, ale też poprawi wizualnie wygląd pomieszczenia. Wystarczy, że sięgniesz po piankę do golenia oraz ściereczkę i wyciśniesz jej niewielką ilość na szybę. Ważne jest to, aby kolistymi ruchami wprowadzić kosmetyk w strukturę kabiny. Dzięki temu preparat pokryje jej całą powierzchnię i nie pominie się żadnych szczelin. Teraz po kilku minutach wystarczy spłukać piankę przy pomocy słuchawki prysznicowej i pozostawić do wyschnięcia. Metoda ta sprawi, że osad będzie osadzał się o wiele wolniej niż zazwyczaj.

Wietrzenie pomaga na brzydki zapach w łazience. Fot. Freepik
Wietrzenie pomaga na brzydki zapach w łazience. Fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także