PoradyLajfhakiJuż nie szoruję sedesu. Wlewam do muszli, czekam i toaleta odświeża się sama

Już nie szoruję sedesu. Wlewam do muszli, czekam i toaleta odświeża się sama

jak odświeżyć toaletę, fot. Genialne
jak odświeżyć toaletę, fot. Genialne
30.09.2023 08:15

Czyszczenie toalety nie jest ulubioną czynnością w domu. Raczej większość wolałaby jej uniknąć. Niestety sedes sam się nie wyczyści. Szczególnie, kiedy zostają na nim żółte ślady z moczu lub pojawia się kamień i inne osady. Podpowiadamy jak odświeżyć toaletę.

Nieestetyczne zabrudzenia na toalecie nie wyglądają dobrze, a do tego zniechęcają do korzystania z niej. Jest wiele domowych patentów, dzięki którym znów będzie czysta. Nie zastosujesz przy tym żadnej sklepowej chemii!

Jak odświeżyć toaletę?

Nie musi to być czynność nieprzyjemna i żmudna. Można zastosować domowe triki, które znacznie przyspieszą ten proces, a dodatkowo nie będziesz musiał używać żrących środków czystości. Wiadomo, że nie są one zdrowe dla naszego organizmu. Wdychanie ich, nawet przez krótki czas działa negatywnie na układ oddechowy. Dlatego lepiej ich unikać. Podstawą jest przede wszystkim regularność w sprzątaniu toalety, wtedy nie będzie pojawiał się osad ani wspomniany kamień. Pozbędziesz się też w ten sposób bakterii, które namnażają się na powierzchni muszli klozetowej w zastraszającym tempie. Czego zatem użyć? Polecamy ci zastosować tę oto miksturę. Wymieszaj szklankę wybielacza do ubrań, 3 szklanki wody i kilku kropli płynu do naczyń. Prosta, a mega skuteczna! Składniki przelej do butelki i mieszanką oblej całą muszlę. Następnie zamknij klapę i odczekaj całą noc. Rano spuść tylko wodę, a zauważysz, że toaleta jest czysta oraz lśniąca, jakby była nowa! Ten trik stosujemy już od dawna.

Hands of Asian woman cleaning toilet seat by pink cloth wipe restroom at house, female wearing yellow rubber gloves she sitting and cleanup or washing bathroom, Housekeeper healthcare concept
Hands of Asian woman cleaning toilet seat by pink cloth wipe restroom at house, female wearing yellow rubber gloves she sitting and cleanup or washing bathroom, Housekeeper healthcare concept

Domowy patent na czysty sedes

Toaletę możesz wyczyścić jeszcze w inny prosty sposób. Pomoże ci w tym para królewska wśród środków czyszczących - soda oczyszczona oraz ocet! Z nimi wszystko wymyjesz na błysk. Są produktami skutecznymi i tanimi, dzięki czemu posprzątasz dom - i toaletę - za niewielkie pieniądze.  Poniżej przedstawiamy całą instrukcję, jak to zrobić.

  • Najpierw opróżnij muszlę z wody.
  • Zrobisz to zasysając wodę pustą plastikową butelką, a potem wylewając do zlewu.
  • Pokryj cały środek sedesu i odpływu sodą oczyszczoną.
  • Wetrzyj ją w powierzchnię muszli za pomocą starej szczoteczki do zębów.
  • Odczekaj pół godziny, po czym wlej do środka butelkę octu.
  • Na koniec weź dużą miskę, napełnij je wodą i kilka razy spłucz toaletę.
Housekeeper cleaning a hotel room
Housekeeper cleaning a hotel room
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także