PoradyLajfhakiWystarczy 1 zdjęcie, by otworzyć drzwi bez klucza! Ten trik uratuje cię w awaryjnej sytuacji

Wystarczy 1 zdjęcie, by otworzyć drzwi bez klucza! Ten trik uratuje cię w awaryjnej sytuacji

Jak otworzyć drzwi bez klucza? Fot. Genialne.pl
Jak otworzyć drzwi bez klucza? Fot. Genialne.pl

09.08.2023 16:50, aktual.: 10.08.2023 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Życie pisze różne scenariusze. Może się zdarzyć, że chcąc wejść do domu nagle odkrywasz, że... nie masz klucza. W takiej sytuacji też trzeba sobie jakoś poradzić. Aby nie pocałować klamki we własnym domu, warto wiedzieć, jak otworzyć drzwi bez klucza.

Mówi się, że telefon, portfel i klucze to rzeczy, o których nigdy nie powinniśmy zapominać. To jednak tylko teoria. Wielu z nas zdarzyło się wyjść bez kluczy, gdy inni domownicy zostawali jeszcze w mieszkaniu, a później odbić się od zamkniętych drzwi. Niektórzy pewnie zostawiali klucze w pracy lub po prostu je gubili. Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w takiej sytuacji, to pewnie zastanawiałeś się, jak otworzyć drzwi bez klucza. Dobra wiadomość jest taka, że jest to możliwe. Wystarczy zastosować pewien sprytny trik.

Trik dla tych, którzy często gubią klucze

Musisz wiedzieć, że nie otworzysz drzwi bez klucza, jeśli wcześniej się do tego nie przygotujesz (chyba, że znasz sztuczki włamywaczy, ale stosowanie ich może zakończyć się konfrontacją z policją). Jeśli obawiasz się, że znajdziesz się w sytuacji, gdy pod drzwiami własnego mieszkania odkryjesz brak klucza, powinieneś się zabezpieczyć. Jak to zrobić? Weź klucz i 2 monety w dowolnym rozmiarze (ale o tym samym nominale). Ułóż klucz i jedną monetę na blacie. Drugą ułóż na ekranie telefonu. Ustaw aparat tak, by moneta na stole dokładnie pokrywała się z tą na telefonie. i wykonaj fotografię. Zachowaj ją w urządzeniu na wypadek, gdybyś kiedyś musiał otwierać drzwi bez klucza.

Jak otworzyć drzwi bez klucza? Fot. Freepik
Jak otworzyć drzwi bez klucza? Fot. Freepik

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Najpierw odszukaj zdjęcie klucza i monety w swoim telefonie. Przygotuj też taśmę klejącą, pisak, plastikową kartę (z pewnością masz kilka kart lojalnościowych w portfelu — doskonale się nadadzą!) oraz nożyczki lub nożyk. Tak, to sporo rzeczy, ale w końcu gra jest warta świeczki... Kiedy masz już wszystkie niezbędne materiały, możesz wyprodukować swój awaryjny klucz do mieszkania.

  • Wyświetl zdjęcie klucza i naklej na ekran taśmę klejącą.
  • Odrysuj kontur klucza, a następnie zaklej go dodatkową warstwą taśmy (zabezpieczysz go przez ścieraniem).
  • Odklej taśmę od telefonu i naklej na plastikową kartę.
  • Wytnij z karty odrysowany na taśmie klucz. Pamiętaj, że musisz zrobić to bardzo dokładnie, by zachować oryginalny kształt klucza. W przeciwnym razie jego awaryjna wersja może nie zadziałać.
  • Kiedy plastikowy klucz jest już gotowy, możesz otworzyć nim drzwi.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także