PoradyZnajdujesz biedronki w swoim domu? Zobacz jak pozbyć się ich w naturalny sposób

Znajdujesz biedronki w swoim domu? Zobacz jak pozbyć się ich w naturalny sposób

Znajdujesz biedronki w swoim domu? Zobacz jak pozbyć się ich w naturalny sposób
06.07.2022 18:46

Biedronki uchodzą za symbol szczęścia, dobrobytu, miłości. Są także sprzymierzeńcami zmian. Jednak kiedy masowo przedostają się do naszych domów, to zaczyna się robić nieciekawie. Zobacz jak pozbyć się biedronek z domu.

Umówmy się: biedronki nie są szkodliwe dla ludzi i nie kąsają. Może się czasami zdarzyć, że poplamią swoimi wydzielina ścianę czy tapicerkę. To bardzo pożyteczne owady, które w ogrodzie zjadają mszyce, mączliki, czerwce i inne szkodniki. Jednak czasami może zdarzyć się, że biedronki zaczną osiedlać się w naszym mieszkaniu. Mogą odczuć to szczególnie osoby, które mieszkają w otoczeniu natury.

pinterest
pinterest

Owady na oknach

Biedronki trafiają do naszych domów najczęściej jesienią. Wszystko dlatego, iż wówczas szukają ciepłego i suchego schronienia na przezimowanie. Wybierają obszary w pobliżu okien i drzwi, a także bardzo lubią strychy czy piwnice. W tych miejscach możesz zwykle znaleźć nie jednego osobnika, a całą kolonię. Jedna biedronka, która znajdzie drogę do naszego domu, sygnalizuje innym osobnikom, że mogą do niej dołączyć. Prawdziwa praca zespołowa. ;)

Jak odstraszyć biedronki?

  • W oknach i drzwiach balkonowych zamontuj moskitiery. Dzięki temu owady nie wlecą do pokoju.
  • W ogródku czy na balkonie posadź chryzantemy. Te kwiaty to dobry odstraczasz.
  • Futryny możesz spryskać mentolem, olejkiem pomarańczowym lub kamforą. Natomiast na parapecie połóż skórki z cytryny.
  • Elewację a także futryny warto też posmarować wodą z mydlinami. Owady będą się z nich ześlizgiwać i jest duża szansa, że szybko zniechęcą się i opuszczą nasze domostwo.
pinterest
pinterest

Jak usunąć biedronki z domu?

  • Weź odkurzacz i za jego pomocą wyłap wszystkie biedronki. Później w bezpiecznym miejscu uwolnij je z worka. Zrób to jednak szybko, aby owady nie opuściły worka jeszcze w Twoim domu.;)
  • Przy dużej pladze biedronek możesz sięgnąć po lampy owadobójcze czy specjalne repelenty.
  • Natomiast kiedy już nic nie pomaga, to zostaje tylko wezwanie firmy, która fachowo zajmuje się zwalczaniem szkodników.

Już wiesz jak pozbyć się biedronek z domu. Zobacz teraz jak uwolnić swój ogród od plagi ślimaków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także