×

Domowe kostki do WC. Wrzucam przed przyjściem gości i nie muszę sprzątać

Oto przepis na domowe kostki do czyszczenia toalety. Do ich wykonania potrzebujemy zaledwie dwóch składników.  Sam proces jest prosty i szybki, a efekt przebija sklepowe detergenty. 

Nikt zapewne nie kwestionuje, że czysta toaleta jest sprawą priorytetową. Do jej mycia, a także dezynfekcji używamy najczęściej produktów kupionych w sklepach. Jednak możesz bez trudu zrobić swój własny detergent.

Jak samodzielnie zrobić kostki do toalety?

Najpierw kup dowolny napój typu cola (może to być też Pepsi). Ważne jest to, aby zawierał w swoim składzie kwas fosforowy. Następnie napój wlej do kubka i dodaj pastę do zębów. Całość dobrze wymieszaj. Później cały płyn wlej do foremki przeznaczonej do robienia kostek lodu. Umieść ją w zamrażarce. Kiedy płyn się zetnie, powstaną kostki toaletowe. Wrzucaj je do WC w razie potrzeby.

Kostki do toalety z coca-coli i pasty do zębów Fot. Genialne.pl
Kostki do toalety z coca-coli i pasty do zębów Fot. Genialne.pl

Kwas fosforowy obecny w coca-coli rozpuszcza i usuwa kamień z wody. Natomiast pasta do zębów ma działanie odświeżające i odkażające.

Kostki do toalety z coca-coli i pasty
Kostki do toalety z coca-coli i pasty do zębów Fot. Genialne.pl

Jak przygotować odświeżacz do WC?

Goście mają zaraz się zjawić, a z sedesu wydobywa się brzydki zapach? Możesz to zmienić w minutę. Wrzuć do toalety przygotowaną wcześniej kostkę i zostaw na 10 minut. Następnie spłucz wodę. Jeśli zapach nadal się unosi możesz wzmocnić efekt za pomocą proszku do prania. Nabierz sporą miarkę i wrzuć do muszli. Następnie wyciśnij na niego pastę do zębów nie musisz jej żałować. Taką miksturę wrzuć do toalety i spuść wodę. Zobaczysz, że w łazience od razu zacznie przyjemnie pachnieć.

 

Kostki do toalety z coca-coli i pasty do zębów Fot. Genialne.pl

Jak pozbyć się kamienia z muszli sedesowej?

Oprócz kwasu fosforowego pogromcą kamienia jest także dobrze znana soda oczyszczona. Wsyp ją do miseczki i wymieszaj z kwaskiem cytrynowym. Taką miksturę wrzuć do sedesu. Od razu zauważysz, że w toalecie pojawi się sporo piany. Następnie poczekaj ok. 40 minut. Pozwól, aby składniki zaczęły działać. Na koniec chwyć za szczotkę toaletową i dobrze wyszoruj muszlę.

Dobre efekty w zwalczaniu kamienia osiągniesz także stosując ocet jabłkowy. Wymieszaj go z sokiem wyciśniętym z jednej cytryny. Taki roztwór wlej do sedesu i poczekaj minimum 30 minut. Ostatnim krokiem jest spuszczenie wody.

Dziwny powód, dla którego deski sedesowe w toaletach publicznych mają wcięcia

Może Cię zainteresować