PoradyLajfhakiZerwij i połóż na grilla. Zapomnisz o uciążliwych komarach

Zerwij i połóż na grilla. Zapomnisz o uciążliwych komarach

jak pozbyć się komarów na grillu fot. freepik
jak pozbyć się komarów na grillu fot. freepik

20.08.2023 10:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Latem sezon grillowy trwa w najlepsze. To świetna propozycja na spędzanie w plenerze czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niestety nie da się uniknąć aktywności owadów. Podpowiadamy, jak pozbyć się komarów na grillu i spokojnie cieszyć się wolnym czasem.

Ten trik działa rewelacyjnie na komary w sezonie grillowym. Pozwala szybko pozbyć się uciążliwego problemu z tymi insektami. Składniki na domowy środek na komary masz w szafce kuchennej.

Jak pozbyć się komarów na grillu?

W sezonie letnim nie można odmówić sobie spędzania czasu na łonie natury. Ciepła pogoda i słoneczne dni tylko do tego zachęcają. Jedną z aktywności jest wspólne grillowanie. Niestety trzeba uważać na komary, które w tym czasie są szczególnie aktywne. Jeśli zapomnisz wcześniej spryskać się sprayem przeciwko ich atakom, nie martw się! Mamy świetne i naturalne rozwiązanie na ich pozbycie się, dzięki czemu insekty te nie zepsują zabawy w plenerze. Wiadomo, że ukąszenia są dość uciążliwe i swędzące, dlatego lepiej ich uniknąć. Oto instrukcja, jak pozbyć się komarów na grillu i kontynuować zabawę bez ich natarczywej obecności. To prosty domowy sposób z dwóch produktów!

Group of happy friends having beer and barbecue party at sunny day. Resting together outdoor in a forest glade or backyard. Celebrating and relaxing, laughting. Summer lifestyle, friendship concept.
Group of happy friends having beer and barbecue party at sunny day. Resting together outdoor in a forest glade or backyard. Celebrating and relaxing, laughting. Summer lifestyle, friendship concept.

Sposób na komary

Ci krwiopijcy lubią szczególnie osoby noszące ciemne ubrania, mające grupę krwi 0, pijące alkohol oraz potliwe, ponieważ przyciąga je zapach potu. Nie są to mili goście podczas grillowania, tym bardziej warto je przegonić. Można zrobić to bez użycia jakichkolwiek specyfików, stosując naturalne i domowe sposoby. Oto propozycje od nas:

  • szałwia i rozmaryn

Wystarczy, że na rozgrzany grill lub na węgiel położysz szałwię, lub rozmaryn. Komary nie cierpią ich zapachu, dlatego będą trzymały się z daleka, kiedy wyczują ich aromat unoszący się w powietrzu. Natomiast potrawy grillowane na dymie szałwiowym lub rozmarynowym nabiorą wyjątkowego smaku.

  • fusy z kawy

Po skończonym grillowaniu potraw, wysyp na węgiel fusy z kawy. Dym wytwarzający się podczas jej spalania skutecznie odstraszy komary. Wcześniej już możesz wysypać na kawałek folii aluminiowej lub na jakiś podstawek suche fusy, czy zmieloną kawę, a następnie je podpalić. Zapach jest przyjemny dla ludzi, ale komary się nie zbliżą.

  • wytłoczka na jajka

Dobrym sposobem na pozbycie się tych insektów jest rozpalenie na grillu kartonowego pojemnika po jajkach. Chociaż brzmi to dość dziwnie, jest to skuteczny trik. Trzymaj go tam jedynie przez chwilę, a potem, kiedy będzie się tlił, odłóż w bezpieczne miejsce. Zapach dymu odstraszy nie tylko komary, ale też meszki i inne insekty.

sposoby na komary przy grillu fot. genialne.pl
sposoby na komary przy grillu fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także