PoradyJak pozbyć się mrówek z auta? Zrób to raz a porządnie!

Jak pozbyć się mrówek z auta? Zrób to raz a porządnie!

KamaroMike / reddit
KamaroMike / reddit
Manuel
07.06.2022 08:06

Jak pozbyć się mrówek z auta? Te niepozorne owady mogą okazać się jednymi z największych szkodników w Twoim samochodzie. Dlatego jeśli tylko zauważysz ich wzmożoną obecność, to powinieneś jak najszybciej postarać się ich pozbyć.

unsplash
unsplash

Skąd się biorą mrówki w samochodzie?

Mrówki są pracowitymi i dzielnymi owadami, które w każdym możliwym miejscu starają się znaleźć pożywienie dla siebie i swoich współkompanów z kopca.

Jeśli zdarza Ci się zostawiać w aucie śmieci, na których mogą się znajdować resztki jedzenia, może to przyciągnąć mrówki. W pomniejszym przypadku przyciągną one "odrobinę" znajomych. Gorzej jeśli stwierdzą, że pożywienia jest tyle, że warto założyć nowa kolonię.

unsplash
unsplash

Jak pozbyć się mrówek z auta?

Istnieje kilka rzeczy, które można zrobić dla pozbycia się mrówek. Warto je ze sobą połączyć i też całą operację przeprowadzić jak najszybciej, gdyż problem z mrówkami może polegać nie tylko na tym, że będą kąsać osoby korzystające z samochodu, ale mogą przegryźć tapicerkę, drewno, piankę i przewody.

unsplash
unsplash

Wyczyść swój samochód

Po pierwsze, musisz całkowicie wyczyścić samochód. Mówimy tu o każdym zakamarku - między siedzeniami, pod siedzeniami, pod fotelami, pod dywanikami podłogowymi i we wszystkich schowkach, w tym w bagażniku. Pozbądź się wszystkiego, co może je przyciągnąć, np. okruchów jedzenia, opakowań, pustych butelek itp. i upewnij się, że wszystkie śmieci zostały wysprzątane. Odkurz i wytrzyj wszystkie powierzchnie, a jeśli masz jakieś lepkie plamy na dywanie lub tapicerce, wyczyść je.

KamaroMike / reddit
KamaroMike / reddit

Spróbuj znaleźć gniazdo

Wykonaj małą pracę detektywistyczną, aby sprawdzić, skąd pochodzą mrówki. Jeśli uda Ci się znaleźć ich gniazdo, zniszcz je, aby musiały się przenieść i założyć nową bazę.

unsplash
unsplash

Zmień na krótko miejsce parkowania

Znajdź sobie nowe miejsce do parkowania, przynajmniej na kilka dni (możesz też na stałe). Chodzi o to, żeby zdezorientować mrówki i pozbyć się ich śladów zapachowych, aby nie mogły znaleźć Twojego samochodu.

Boogirl2510 / reddit
Boogirl2510 / reddit

Domowej roboty środek na mrówki

Przyda się przy czyszczeniu samochodu, jeśli nie chcesz stosować typowych chemicznych preparatów ze sklepu. Zmieszaj dwie szklanki wody, trzy łyżki stołowe mydła i trzy łyżki stołowe soli. Przelej mieszankę do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj mrówki bezpośrednio tym środkiem, aby je zabić. Ponadto, mrówki nie lubią cytrusów. Możesz więc do tej mieszanki dodać olejek pomarańczowy lub inny podobny, aby je odstraszyć.

Znasz jeszcze jakiejś sposoby na to, jak pozbyć się mrówek z auta? Podziel się z nami na naszym Facebooku.

Jeśli masz problem z mrówkami w domu, to tutaj podpowiadamy jak się ich pozbyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także