PoradySprawdzone sposoby na żółte plamy i zapach dymu tytoniowego w mieszkaniu po palaczu

Sprawdzone sposoby na żółte plamy i zapach dymu tytoniowego w mieszkaniu po palaczu

Sprawdzone sposoby na żółte plamy i zapach dymu tytoniowego w mieszkaniu po palaczu

27.06.2022 19:46

Kiedy wprowadzasz się do mieszkania, w którym wcześniej przebywała osoba paląca, to musisz je porządnie wywietrzyć i odświeżyć. Problemem nie jest tylko brzydki zapach, a nieestetyczny, żółty nalot na ścianach i suficie. Jak pozbyć się plam nikotyny ze ścian?

Nikotyny oraz wszystkie substancje smoliste wnikają głęboko w ściany oraz sufity. Penetrują nie tylko farbę, ale także tynki. Z czasem w pokojach zaczynają pojawiać się charakterystyczne żółte plamy. Ich wielkość oraz intensywność zabarwienia zależy od tego, jak długo były narażone na tytoniowy dym. Oczywiście najlepszą metodą byłoby skucie tynków i położenie nowych. Jednak nie każdego stać na ten sposób. Dlatego warto spróbować innych metod.

Reza Mehrad/unsplash
Reza Mehrad/unsplash

Jak zmyć nalot z dymu papierosowego? Ocet i soda

Zacznij od odkurzenia ścian. Później przygotuj roztwór octu z wodą w proporcjach 1:2. Mieszaniną zacznij myć ściany (możesz użyć butelki z atomizerem). Pamiętaj, żeby robić to od góry do dołu.

Innym patentem jest użycie sody oczyszczonej. Rozpuść ją w wodzie. Powstałą miksturę nakładaj na ścierkę i zacznij mycie ścian. Jeżeli chcesz cały zabieg wykonać szybciej, to zastosuj dozownik z rozpylaczem.

Jak usunąć osad z nikotyny? Mydło malarskie

Jeżeli ocet i soda nie pomogły, to sięgnij po mydło malarskie. Ma ono postać pasty lub żelu. Rozpuszczamy je w ciepłej wodzie i za pomocą pędzla lub wałka nanosimy na ściany. W tym przypadku działamy od sufitu do podłogi. Następnie przecieramy całą ścianę lub za pomocą szpachelki usuwamy złogi starej farby wraz z palmami do dymu tytoniowego. Jeżeli z pierwszym razem nie osiągniesz zamierzonego celu, to powtórz cały proces mycia.

cookie_studio/freepik
cookie_studio/freepik

Jak się pozbyć nikotyny ze ścian? Właściwa farba

Kolejnym sposobem jest też zastosowanie specjalnej farby akrylowej, która nie wchodzi z reakcję z nikotyną i skutecznie izoluje wszelkie plamy. Dodatkowo chroni ściany przed zagrzybieniem. Wystarczy pomalować nią pomieszczenia, a nikotynowe ślady powinny zniknąć. Na nią możesz spokojnie nałożyć jeszcze kolorową farbę ścienną.

Wiesz już jak pozbyć się plam nikotyny ze ścian. Zobacz jak usunąć żółty nalot od papierosów z palców.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także