PoradyJak przechowywać truskawki? Babciny trik sprawi, że nie będą gnić

Jak przechowywać truskawki? Babciny trik sprawi, że nie będą gnić

Jak przechowywać truskawki? Babciny trik sprawi, że nie będą gnić

03.06.2022 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W końcu ulubiona pora roku wielu z nas nadeszła! Możemy cieszyć się słońcem i ulubionymi owocami, jakimi są truskawki. Te delikatne owoce jednak dość szybko się psują. Jest jednak sposób, dzięki któremu nie będą tak szybko gniły ;) Jak przechowywać truskawki, by jak najdłużej utrzymać ich świeżość?

Co zrobić, żeby truskawki nie gniły?

www.genialne.pl
www.genialne.pl

Truskawki, chociaż smakują najlepiej prosto z krzaka, powinny zostać dokładnie opłukane pod bieżącą wodą przed zjedzeniem. Mogą bowiem znajdować się na nich pestycydy i bakterie, nawet bakterie E.Coli oraz oczywiście kurz i piasek.

Opłucz truskawki w zimnej wodzie nie usuwając szypułek. Truskawki bez szypułek szybciej robią się wodniste i niesmaczne.

www.genialne.pl
www.genialne.pl

Żeby truskawki nie gniły, zastosuj prosty trik z octem!

Ocet spirytusowy usunie zarodniki pleśni i… robaków! Jeżeli chcesz dłużej przechować truskawki, przygotuj czystą wodę z odrobiną octu i zanurz w roztworze truskawki na parę minut.

Potem opłucz je krótko raz pod bieżącą wodą i dobrze osusz. Tak umyte truskawki możesz z powodzeniem przechować na później.

www.genialne.pl
www.genialne.pl

W jakiej temperaturze przechowywać truskawki?

Najlepiej oczywiście jest je zjeść zaraz po umyciu i osuszeniu, kiedy właśnie mają temperaturę pokojową. Wtedy ich smak też jest najlepszy ;) Jeżeli planujesz je zużyć, zjeść, w ciągu jednego, czy dwóch dni, to spokojnie możesz je przechować w domu czy na zewnątrz, na świeżym powietrzu. Ale truskawki muszą być w przewiewnym pojemniku, czy łubiance. I najlepiej, aby nie były zduszone jedne na drugich... Unikaj do tego foliowych reklamówek ;)

www.genialne.pl
www.genialne.pl

Jak przechowywać truskawki w lodówce?

Jeżeli planujesz przechować truskawki dłużej niż dzień, czy dwa, wtedy zdecyduj się na przechowywanie truskawek w lodówce. Do lodówki wkładaj umyte i już osuszone owoce. Wybierz zdrowe okazy. Ułóż je w pojemniku luźno. Staraj się nie kłaść jednych truskawek na drugie!. Trzymaj je na najniższej półce lodówki, gdzie temperatura jest najwyższa.

www.genialne.pl
www.genialne.pl

Jak zrobić kąpiel octową dla truskawek? Zobacz wideo instrukcję:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także