Biorę śrubokręt i wbijam go w trawnik. Tak sprawdzam ważną rzecz

Biorę śrubokręt i wbijam go w trawnik. Tak sprawdzam ważną rzecz

jak sprawdzić wilgotność trawnika, fot. Genialne
jak sprawdzić wilgotność trawnika, fot. Genialne
23.07.2023 09:54

Piękny i wypielęgnowane trawnik to marzenie każdego posiadacza ogrodu. Latem, w trakcie upałów trawa potrzebuje więcej wody, niż zwykłe. Oto wskazówka, jak sprawdzić wilgotność trawnika i nie doprowadzić do tego, aby murawa stała się wysuszona jak słoma.

Palące słońce negatywnie oddziałuje na wszystkie roślin - trawa nie jest wyjątkiem. Dlatego trzeba zadbać o jej odpowiednią wilgotność. Przeprowadź prosty test, dzięki któremu sprawdzisz, czy nie jest już zbyt sucha.

Jak dbać o trawnik latem?

Miło że ty szykujesz się na urlop, ale rośliny wakacji nie mają. Latem wymagają szczególnej pielęgnacji. Upały i okres suszy mocno dają się we znaki, zarówno kwiatom, krzewom, jak i trawie. Jeśli nie chcemy, aby uschły, to pamiętaj o nawadnianiu! Trawnik, jak i inne rośliny podlewaj obficie rano i wieczorem. Unikaj tej czynności w ciągu dnia, kiedy jest największy upał, ponieważ woda szybko wyparuje, a rośliny będą narażone na poparzenia. W przypadku trawy, stosuj też mulczowanie, czyli zostawianie na powierzchni murawy rozdrobnionych źdźbeł  trawy. W ten sposób zatrzymasz wilgoć w glebie, ograniczysz wzrost chwastów i wyprodukujesz naturalny oraz wartościowy nawóz. Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić, czy trawa jest odpowiednio wilgotna, to zastosuj polecane przez nas sposoby.

Obraz

Jak sprawdzić wilgotność trawnika?

Jest kilka sposobów, aby to zrobić. Jeden z nich wymaga zastosowania śrubokrętu, co może być dla ciebie zaskakujące. Jednak to świetny patent. Jak go zastosować? Weź śrubokręt i po prostu wbij go w trawnik.

  • Jeśli z pełną swobodą wejdzie na głębokość między 15 a 18 centymetrów, oznacza to, że trawa jest idealnie nawodniona i nie potrzebuje dodatkowego podlania.
  • W przypadku, kiedy śrubokręt zatrzyma się wcześniej, to znak, że ziemia zdążyła już wyschnąć i potrzeba koniecznie ją podlać.

Wilgoć w trawie zatrzymasz też ograniczając koszenie to niezbędnego minimum. Zbyt krótko ścięta trawa będzie szybko wysychała, przez co szybko zacznie przypominać słomę. Co więcej sama kosiarka generuje też dodatkowe ciepło. Polecamy ci dla odpowiedniego nawadniania trawnika zastosować automatyczny zraszacz. 

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także