PoradyKoszulkę złożysz w 2 sekundy! Odkąd znam trik, zawsze mam porządek w szafie

Koszulkę złożysz w 2 sekundy! Odkąd znam trik, zawsze mam porządek w szafie

Jak szybko złożyć koszulkę? Fot. Freepik
Jak szybko złożyć koszulkę? Fot. Freepik
06.07.2023 11:50

Idealne składanie T-shirtów potrafi zająć mnóstwo czasu i poważnie nadszarpnąć nerwy, a wcale nie musi tak być! Podpowiadamy, jak szybko złożyć koszulkę. Dzięki temu patentowi w 2 sekundy będzie gotowa do ułożenia w szafie.

Dobrze złożone ubrania nie gniotą się i zajmują w szafie niewiele miejsca. Czasem na ich perfekcyjne poskładanie tracimy jednak mnóstwo czasu. Tymczasem wystarczy zastosować prosty trik, by każdy T-shirt złożyć w mgnieniu oka! W dodatku dzięki tej sztuczce każdy będzie zajmował dokładnie tyle samo miejsca. Oto jak szybko złożyć koszulkę.

Cały sekret tkwi w tym punkcie

Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko złożyć koszulkę, na początku musisz wysilić nieco wyobraźnię. Cały sekret tego prostego triku tkwi bowiem w znalezieniu na T-shircie jednego punktu. Aby go namierzyć, trzeba wyobrazić sobie dwie linie: pierwsza biegnie od kołnierza w dół, a druga przechodzi poziomo przez środek koszulki (jak na rysunku poniżej). Punkt, w którym przecinają się obie linie, będzie kluczem do błyskawicznego złożenia koszulki. Z czasem nabierzesz takiej wprawy, że automatycznie będziesz wiedział, w którym miejscu masz zacząć składanie T-shirtu.

Jak szybko złożyć koszulkę? Fot. Freepik
Jak szybko złożyć koszulkę? Fot. Freepik

Jak szybko złożyć koszulkę?

Kiedy już znajdziesz punkt przecięcia się linii biegnących od kołnierza koszulki i przez jej środek, musisz wykonać tylko kilka prostych ruchów. Kiedy nabierzesz wprawy, cały proces powinien zajmować nie więcej niż 2 sekundy.

  • Prawą ręką złap koszulkę w wyznaczonym punkcie styku dwóch linii.
  • Lewą ręką chwyć T-shirt przy kołnierzyku.
  • Przesuń lewą rękę w dół, wzdłuż wyznaczonej wcześniej linii tak, by koszulka była złożona na pół. Twoje ramiona powinny być teraz lekko skrzyżowane.
  • Złap za dolną krawędź koszulki i rozpleć ręce.
  • Ułóż koszulkę na stole i zagnij jej drugą część wzdłuż linii biegnącej od kołnierza w dół.
  • Twoja koszulka jest złożona! Możesz włożyć ją do szafy.
Jak szybko złożyć koszulkę? Fot. Freepik
Jak szybko złożyć koszulkę? Fot. Freepik

Jak ułożyć koszulki w szafie?

Jeśli zastanawiasz się, jak ułożyć w szafie swoje T-shirty, by łatwiej było po nie sięgać bez robienia bałaganu, masz do wyboru dwie opcje. Klasyczny sposób to ułożenie ich w stosy. Jeśli masz głębokie półki, z przodu ułóż koszulki, które nosisz częściej. Dzięki temu będzie łatwiej je znaleźć. Możesz również użyć organizera. W takim przypadku koszulki trzeba złożyć dodatkowo na pół i umieścić w pojemniku "na stojąco", czyli tak, by z góry widoczne były tylko krawędzie. W ten sposób łatwo odszukasz rzecz, którą chcesz założyć, a wyciągając ją z szafy, nie będziesz musiał przekładać innych rzeczy i robić niepotrzebnego bałaganu.

Jak szybko złożyć koszulkę? Fot. Freepik
Jak szybko złożyć koszulkę? Fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także