PoradyPłyn do szyb to wymysł marketingowy! Wystarczy woda i składnik za 3 zł, by były nieskazitelnie czyste

Płyn do szyb to wymysł marketingowy! Wystarczy woda i składnik za 3 zł, by były nieskazitelnie czyste

Jak umyć okna bez smug? Fot. Freepik
Jak umyć okna bez smug? Fot. Freepik
14.11.2022 19:06, aktualizacja: 14.11.2022 19:18

Sytuacja finansowa w naszym kraju nie jest komfortowa. Nie ma też widoku, aby miało się to zmienić. Jest ciężko - wiele osób utraciło swoje źródła utrzymania wskutek pandemii. Trudno jest się też gdziekolwiek zatrudnić na przykład ze względu na to, że dużo etatów zostało przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy. Zaplanowana podwyżka minimalnego wynagrodzenia przyniesie zwolnienia pracowników. A do tego tak uciążliwe dla wszystkich wciąż rosnące ceny… Nie ma co ukrywać – zmusza nas to wszystko do zmiany swojego stylu życia. W prowadzeniu domu szukamy oszczędności, wracamy do starych metod naszych babć i dziadków. I co zaskakujące - to się sprawdza! Świat „poszedł do przodu”, ale nie sprawiło to, że naturalne domowe sposoby przestały działać. Poznaj, jak umyć okna bez smug, wykorzystując tylko naturalne składniki!

Domowy sposób na mycie okien, aby były czyste i błyszczące!

Przede wszystkim nie zapominaj o ich częstym i regularnym myciu! Brudzą się one i z zewnątrz i od wewnątrz. Nie pozwól by były składowiskiem kurzu, pajęczyn i owadów, osadów z wody itp. Jeśli mieszkasz na wsi, to wystarczy jeśli wyczyścisz okna dwa razy w roku. Co innego jeśli masz dom w pobliżu morza lub w mieście. Wtedy powinieneś robić to częściej z powodu bogatego w sól powietrza albo kurzu unoszącego się z ruchliwych ulic.

Obraz

Czym myć okna?

Wodą z octem! Zmieszaj je w stosunku 10:1 i powstały roztwór przelej do spryskiwacza. Ocet zabija bakterie, ale jest też idealną bronią na smugi! Z taką samą łatwością usunie też brud i tłuszcz, który gromadzi się na szybach szczególnie w oknach kuchennych.

Do wycierania używaj…

…tylko delikatnych materiałów! Świetnie sprawdzą się do tego ściereczki z mikrofibry lub dobrej jakości ręczniki papierowe. Jeśli chcesz, aby Twoje okna lśniły, to użyj również ściągaczki do szyb.

To ważne!

  • Niech te materiały nie pozostawiają po sobie włókien!
  • Aby okna nie miały smug, nie spiesz się za bardzo – długie i równe pociągnięcia to klucz do sukcesu!

Dowiedz się też przy okazji, jak przygotować okna na zimę!

Zobacz sposoby na wykorzystanie soli do czyszczenia!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także