PoradyWłóż folię spożywczą do zamrażarki. Nie uwierzysz, że to ta sama folia!

Włóż folię spożywczą do zamrażarki. Nie uwierzysz, że to ta sama folia!

Jak uniknąć sklejania się folii spożywczej Fot. Genialne / freepik
Jak uniknąć sklejania się folii spożywczej Fot. Genialne / freepik
Manuel

29.10.2022 20:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Folia spożywcza to bardzo poręczna rzecz, jeśli chcemy na szybko zapakować posiłek lub dowolny inny przedmiot. Tyle, że bardzo irytujące bywa to, jak się lepi. Jak uniknąć sklejania się folii spożywczej? Jest na to prosty trik.

Małe, frustrujące czynności dnia codziennego...

Wszyscy doświadczyliśmy tego momentu - odkładasz jedzenie na bok po posiłku i zawijasz resztki folią spożywczą. To powinno być proste i szybkie do zrobienia. Ale tak naprawdę kończy się to tym, że folia przykleja się dużo chętniej do siebie samej niż do pojemnika.

To właśnie wtedy większość z nas się strasznie irytuje i decyduje się wyrzucić ją na dobre. bo nie wiadomo było do tej pory, jak uniknąć sklejania się folii spożywczej. W końcu łatwiej było ją wyrzucić niż bawić się w rozplątywanie i oddzielanie jej od drugiego kawałka. Wcale tak jednak być nie musi. Co więcej, rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste.

Jak uniknąć sklejania się folii spożywczej, fot. Freepik
Jak uniknąć sklejania się folii spożywczej, fot. Freepik

Jak uniknąć sklejania się folii spożywczej?

Folia plastikowa będzie się zachowywać odpowiednio i zwijać oraz rozwijać tak jak chcemy, jeśli... będzie przechowywana w lodówce lub zamrażarce (zwłaszcza ta druga się tutaj super sprawdza. Niemniej trzymanie jej w lodówce też odczuwalnie ułatwia sprawę). Zamiast więc upychać folię w szufladzie, umieść ją pośród mrożonek (i kubka lodów na "czarną godzinę" ), a znacznie łatwiej będzie Ci ją kontrolować i przyklejać do naczyń i kanapek. Prawda, że to nie mogło być prostsze? A jednak mało kto wie o tej, jakże przydatnej, sztuczce.

Ten trik nie tylko pokazuje, jak uniknąć sklejania się folii spożywczej, ale dodatkowo ma jeszcze jedną zaletę. Taką folię spożywczą już bardzo łatwo oderwać, wysuwając ją z opakowania.

Jeśli nie wierzysz, że to działa, to obejrzyj może krótkie wideo, które tę sztuczkę na nowo spopularyzowało na TikToku:

Wykorzystasz ją w jeszcze jeden nieoczywisty sposób...

Folia spożywcza może mieć różne zastosowania. Jedną z nieoczywistych sytuacji, w których się świetnie sprawdza, jest...  opatrunek na poparzone miejsca (oczywiście w razie braku czegoś lepszego). W takim przypadku warto na nią dodatkowo nałożyć kawałek mokrego materiału dla wywołania uczucia chłodu. Folia spożywcza nie przywiera do ran. Ważne tylko, aby nie używać kilka pierwszych centymetrów z rolki.

Spryskała kuchenkę gazową i przykryła folią spożywczą. Tłuszcz dosłownie wytopił się ze szczelin

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także