PoradyNajprostszy sposób na usunięcie pestek z owoców czereśni i wiśni bez drylownicy!

Najprostszy sposób na usunięcie pestek z owoców czereśni i wiśni bez drylownicy!

Najprostszy sposób na usunięcie pestek z owoców czereśni i wiśni bez drylownicy!
Manuel

11.06.2022 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć pestki z czereśni bez drylownicy, tak żeby nie zajmowało to mnóstwa cennego czasu, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Naszym sposobem zrobisz to szybko i wygodnie.

Wieczorem impreza, a Ty masz problem...

Jeśli przygotowujesz w swoim domu małe spotkanie dla rodziny czy znajomych, to najgorszą rzeczą jaką możesz sobie wyobrazić są walające się gdzieś po stole pestki. Nie przygotujesz też ciasta z czereśniami, które je wciąż mają. Co zrobić jeśli w domu nie masz drylownicy, albo gdzieś się zapodziała i nie potrafisz jej znaleźć?

genialne.pl
genialne.pl

Jak usunąć pestki z czereśni bez drylownicy?

Na pozbycie się pestek jest kilka sposobów, można użyć m.in. wykałaczki, niezagiętego spinacza do papieru, szpilki do włosów czy szpikulca do homara. Jednak wszystkie te metody odznaczają się jakimiś wadami... Znacząco bowiem niszczą powłokę czereśni (nieraz efektem będzie owoc rozpruty na pół). Zabierają też sporo cennego czasu (którego pewnie nie masz), o ile Twoja zręczność w manipulowaniu małymi obiektami nie jest ponad przeciętna. Jest natomiast prosty i szybki sposób, z którym poradzi sobie każdy.

genialne.pl
genialne.pl

Usuwanie pestek za pomocą butelki i chińskich pałeczek

Oto najprostszy sposób: umyj czereśnie i usuń ich ogonki. Następnie weź pojedynczy owoc i połóż go na wlocie pustej butelki (wcześniej umyj ją, albo przynajmniej jej główkę).

genialne.pl
genialne.pl

Weź chińską pałeczkę i przytrzymaj czereśnię na główce butelki

genialne.pl
genialne.pl

Następnie przeciśnij pałeczkę przez górę owocu tak, aby wypchać pestkę na dno butelki

genialne.pl
genialne.pl

Czynność powtórz, aż pozbędziesz się wszystkich pestek z czereśni. I to wszystko! Prawda, że szybkie i wygodne? I przede wszystkim unikniesz bałaganu i plam! No to do dzieła, impreza nie przygotuje się sama!

Masz jakieś własne, sprawdzone sposoby na to, jak usunąć pestki z czereśni bez drylownicy? Podziel się z nami na naszym Facebooku!

A z tego artykułudowiesz się, jak przechowywać truskawki tak, aby były świeże jak najdłużej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także